LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
SOČIS 2014

Švedija sieks trečiojo aukso

Švedijos rinktinė jau turi olimpinį medalį.
Švedijos rinktinė jau turi olimpinį medalį. AFP/Scanpix nuotrauka

Planetos čempionė Švedijos ledo ritulio rinktinė Sočio olimpinių žaidynių finale sieks triumfo. Trečio per visą žaidynių istoriją.

Penktadienį pusfinalyje švedai 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) nugalėjo Vankuverio olimpiados bronzos medalininkus Suomijos ledo ritulininkus. Suomijos rinktinei pusfinalyje negalėjo padėti susirgęs pagrindinis vartininkas Tuukka Raskas. Jį vartuose pakeitė Kari Lehtonenas.

Pirmame kėlinyje nedrausmingai rungtyniavę švedai „užsidirbo“ 6 baudos minutes, bet tris kartus kiekybinį pranašumą turėję suomiai nesugebėjo tuo pasinaudoti. Tačiau įsibėgėjus antram kėliniui Suomija išsiveržė į priekį (26:17) - Olli Jokinenas pirmas suskubo prie nuo borto atšokusio ritulio ir smūgiavo į vartus iš aštraus kampo. Švedų vartininkas Henrikas Lundqvistas praleido ritulį į savo vartus. Po penkių minučių švedai išlygino rezultatą. Jie keliais perdavimais sudraskė varžovų gynybą, ir ataką tiksliu smūgiu baigė Loui Erikssonas (31:39). Vėliau prasižengė pirmojo suomių įvarčio autorius O.Jokinenas ir kiekybiniu pranašumu pasinaudojusi Švedijos rinktinė persvėrė rezultatą – 2:1 (Erikas Karlssonas, 36:26). Trečiame kėlinyje rezultatas nepasikeitė.

Švedijos ledo ritulininkai Sočyje sieks trečiojo olimpinio aukso. Jie pirmi buvo 1994-aisiais Lilehameryje ir 2006-aisiais Turine. 2010 metais Vankuverio žaidynėse švedai suklupo ketvirtfinalyje - 3:4 pralaimėjo slovakams.

Kitas olimpiados finalo dalyvis paaiškės penktadienio vakarą - JAV ir Kanados rinktinių dvikova prasidės 19 val. (Lietuvos laiku). Šios komandos kovėsi Vankuverio žaidynių finale. Tuomet kanadiečiai nugalėjo po pratęsimo 3:2, kai auksinį įvartį įmušė Sidney Crosby.

Šeštadienį 17 val. (Lietuvos laiku) įvyks rungtynės dėl trečiosios vietos, finalas - sekmadienį 14 val.