LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
SOČIS 2014

T.Kaukėnas finišavo 23-ias

Reuters/Scanpix nuotrauka

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis Lietuvos biatlonininkas Tomas Kaukėnas ketvirtadienį puikiai pradėjo 20 km individualias lenktynes. Tačiau pirmosiose trijose šaudymo zonose nesuklydęs nė karto, ketvirtojoje jis nepataikė net tris kartus.

Distanciją T.Kaukėnas įveikė per 52 min. 38,9 sek. Šis laikas užtikrino jam 23 vietą tarp 89 startavusių sportininkų.

Po trijų šaudymų, pataikęs visus 15 kartų, T.Kaukėnas šliuožė antroje vietoje. Deja, paskutinis, ketvirtasis šaudymas, susiklostė nesėkmingai: trys šūviai lėkė pro šalį.

„Nelabai prisimenu, ar paskutinį kartą šaudant drebėjo ranka. Atrodė, kad šaudau ne aš. Negalėjau kontroliuoti savęs. Apie medalį dar negalvojau. Mano medalis liko šaudykloje...“, – tuoj po finišo liūdnas kalbėjo T.Kaukėnas.

Nugalėtoju tapo prancūzas Martinas Fourcade'as (49 min. 31,7 sek.). Sidabras atiteko vokiečiui Erikui Lesseriui (atsiliko 12,2 sek.), bronza - rusui Jevgenijui Garaničevui (atsiliko 34,5 sek.).

Šeštadienį vykusioje 10 km sprin­to rung­ty­je T.Kaukėnas užė­mė 48 vie­tą, pirmadienį 12,5 km per­se­kio­ji­mo lenk­ty­nė­se jis fi­ni­ša­vo 40-as.