LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
SOČIS 2014

Tomas Kaukėnas – 48-as

2014 02 08 18:17
T.Kaukėnas AFP/Scanpix nuotrauka

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse į kovą stojo ir pirmas Lietuvos atstovas. Biatlono 10 km sprinto rungtyje Tomas Kaukėnas aplenkė beveik pusę dalyvių ir finišavo 48-as. Sportininkas taip pat iškovojo teisę startuoti pirmadienį vyksiančiose persekiojimo lenktynėse.

Į 10 km distanciją T.Kaukėnas iššliuožė jau ketvirtas. 23 metų lietuvis puikiai įveikė pirmuosius kilometrus, o šaudydamas gulint nesuklydo nė sykio bei tarp visų 87 rungtyje startavusių dalyvių buvo net 14-as. Vis dėlto antrasis šaudymas stovint biatlonininkui nepasisekė: jis prašovė antrą šūvį, po to sekė du taiklūs, o po padarytos nedidelės pertraukos netaikliai skriejo ir paskutinis. Po antro šaudymo T.Kaukėnas buvo 47-as.

Už lietuvio nugaros liko dar šiemet pasaulio taurės etape triumfavęs norvegas Johannes Thingnes Boe bei ne kartą tarp prizininkų buvęs šveicaras Benjaminas Wegeris. T.Kaukėno nesugebėjo aplenkti nė vienas estų ir lenkų komandų atstovas, nors šioms šalims atstovavo po 4 biatlonininkus.

Sprinto nugalėtoju tapo legendinis norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas. 40-metis sportininkas suko vieną baudos ratą, tačiau 1,3 sek. aplenkė be klaidų šaudžiusį austrą Dominiką Landertingerį. Bronza atiteko taip pat neklydusiam čekui Jaroslavui Soukupui, kuris atsiliko 5,7 sek. Šeimininkų atstovas Antonas Šipulinas liko ketvirtas.

Dukart suklydęs T.Kaukėnas nugalėjusiam norvegui pralaimėjo 1 min. 52,7 sek.

„Nepatogiai atsistojau ir nepataikiau dviejų šūvių. Sprinte 2 baudos ratai yra labai daug, todėl atsilikimas nemažas. Aišku, olimpiada yra neeilinės varžybos, o jos buvo vakare, todėl visą dieną reikėjo laukti. Galbūt dėl to šiek tiek jaudinausi. Čia yra ne mano trasa, labai ilgi pakilimai. Paskutiniame rate jaučiau, jog jėgų lieka vis mažiau ir mažiau“, – lrytas.tv žurnalistams po finišo teigė T.Kaukėnas.

Rytoj Sočyje startuos du lietuviai: biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė ir slidininkas Vytautas Strolia. T.Kaukėno persekiojimo varžybose dalyvaus pirmadienį.