„Australian Open“

2015 01 21 6:00
Viktorija Azarenka pergalingai grįžo į didįjį tenisą. Reuters/Scanpix nuotrauka

Melburne vykstančiame atvirajame Australijos teniso čempionate vakar baigėsi pirmojo rato kovos.

Didžiausiu antrosios turnyro dienos netikėtumu tapo Italijos tenisininko Fabio Fognini (16) nesėkmė. Jis 6:4, 2:6, 3:6, 4:6 pralaimėjo Alejandro Gonzalezui iš Kolumbijos, ATP reitinge užimančiam tik 107-ąją vietą. Lagaminus teko krautis ir ukrainiečiui Aleksandrui Dolgopolobui (21). Už jį buvo pajėgesnis 64-asis pasaulio žaidėjas italas Paolo Lorenzi - 6:4, 6:3, 6:2.

Turnyro favoritai pirmajame rate daug laiko nesugaišo. ATP reitingo lyderis serbas Novakas Džokovičius (1) 6:3, 6:2, 6:4 įveikė slovėną Aljažą Bedene, nugalėtojo titulą Australijoje ginantis šveicaras Stanislasas Wawrinka (4) 6:1, 6:4, 6:2 pranoko turką Marselį Ilhaną, japonas Kei Nishikori (5) 6:4, 7:6 (7:1), 6:2 nugalėjo ispaną Nicolą Almagro, o kanadietis Milošas Raoničius (8) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), 6:3 - ukrainietį Ilją Marčenką.

Moterų vienetų turnyre vakar iš kovos pasitraukė trys antrojo dešimtuko žaidėjos. Italė Flavia Pennetta (12) 6:4, 2:6, 3:6 pralaimėjo tautietei Camilai Giorgi, vokietė Andrea Petkovič (13) 7:5, 6:7 (4:7), 3:6 - amerikietei Madison Brengle, o serbė Jelena Jankovič (15) 1:6, 4:6 neprilygo šveicarei Timeai Bacsinszky.

Australijos čempionatą sėkmingai pradėjo baltarusė Viktorija Azarenka, šias varžybas laimėjusi 2012 ir 2013 metais. Pernai V. Azarenka dėl traumų praleido didžiąją sezono dalį ir buvo nublokšta į penktąjį dešimtuką WTA reitinge (dabar yra 44-a), tad šiemet sieks susigrąžinti prarastas pozicijas. Melburne pirmame rate V. Azarenka užtikrintai - 6:3, 6:2 įveikė amerikiečių viltį Sloanę Stephens. Antrame rate baltarusė kausis su dane Caroline Wozniacki (8), kuri 7:6 (7:1), 6:2 eliminavo kitą amerikietę Taylor Townsend.

Moterų turnyro favoritė amerikietė Serena Williams (1) 6:0, 6:4 susitvarkė su belge Alison Van Uytvanck, o praėjusio "Australian Open" turnyro finalininkė slovakė Dominika Cibulkova (11) 3:6, 6:3, 6:1 įveikė belgę Kirsten Flipkens.

Kiti pirmojo rato rezultatai: Petra Kvitova (Čekija, 4) - Richel Hogenkamp (Olandija) 6:1, 6:4; Agnieszka Radwanksa (Lenkija, 6) - Kurumi Nara (Japonija) 6:3, 6:0; Jekaterina Makarova (Rusija, 10) - An-Sophie Mestach (Belgija) 6:2, 6:2; Venus Williams (JAV, 18) - Maria Flor (Ispanija). 6:2, 6:2.

Turnyro Melburne prizų fondą sudaro 40 mln. Australijos dolerių. Vienetų varžybų nugalėtojams atiteks po 3,1 mln. dolerių ir 2 000 reitingo taškų.