„Gintarinių irklų“ regatoje – pirmieji medaliai Lietuvos irkluotojams

2013 06 30 16:48
Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris (viduryje). Lietuvos irklavimo federacijos nuotrauka

Pirmąją „Gintarinių irklų“ regatos dieną Trakuose išdalinti pirmieji medalių komplektai. 51-ąjį kartą rengiamoje tarptautinėje irklavimo šventėje dalyvavo atstovai net iš dešimties šalių: Azerbaidžano, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Šveicarijos, Rusijos, Estijos, Lietuvos, Baltarusijos.

Europos čempionė Milda Valčiukaitė šeštadienį išbandė savo jėgas vienvietėje valtyje ir čia užėmė pirmąją vietą. M.Valčiukaitė distanciją įveikė per 7 min. 31,58 sek., artimiausią varžovę, latvę Elzą Gulbę, aplenkdama daugiau nei 5 sekundėmis.

Lietuvos olimpiečiai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris startavo tradiciškai – porinėje dvivietėje valtyje. Čia vaikinai užėmė pirmąją vietą, 2 km distansiją įveikdami per 6 min. 11,03 sek. Nuo nugalėtojų nedaug atsiliko kita lietuvių pora – Aurimas Adomavičius ir Dominykas Jančionis – 6:13.11.

Pirmosios vietos laurus nuskynė lengvasvorių vyrų porinių dviviečių valčių klasėje poroje startavę Paulius Vaitkūnas ir Karolis Sunklodas, irkluotojai distanciją įveikė per 6:38.90. Šiems vaikinams atiteko viešbučio „Trasalis“ įsteigtas prizas – dovanų kuponas. Po sunkių varžybų sportininkai galės atgauti jėgas viešbučio SPA namuose.

Vilniečių įgula Joris Medeišis ir Gabrielius Guogis dviviečių valčių klasėje užėmė trečiąją vietą. Jų laikas – 7:10.10.

Bronzinį apdovanojimą vienviečių valčių rungtyje iškovojo Sigitas Klerauskas. Sportininkas distanciją įveikė per 7:08.31. Iki antros vietos S.Klerauskui pritrūko vos vienos sekundės.

Dar vieną bronzinių medalių komplektą Lietuvai iškovojo keturvietėje valtyje be varininko startavę Klaipėdos atstovai – Rokas Balsys, Žygimantas Galinšanskis, Dovydas Balsys ir Marius Ralickas.

Šeštadienį pirmuosius apdovanojimus „Gintarinių irklų“ regatos istorijoje iškovojo tolimosios rytų šalies – Kinijos irkluotojai. Pirmąją finalų dieną kinai užėmė pirmąsias vietas dviviečių ir aštuonviečių valčių vyrų klasėje.