LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Leicester City“ parodė gyvybės ženklus

2017 02 24 6:00
Jamie Vardy (dešinėje) įvartis "Leicester City" komandai suteikė vilties.
Jamie Vardy (dešinėje) įvartis "Leicester City" komandai suteikė vilties. AFP/Scanpix nuotrauka

UEFA Čempionų lygoje baigėsi pirmasis aštuntfinalio varžybų ratas. Pirmi 8 mačai buvo išskirtinai rezultatyvūs – per juos pelnyti 34 įvarčiai (vidutiniškai po 4,25).

Praėjusį sezoną sensacingai Anglijos čempionais tapę „Leicester City“ futbolininkai dabar kapstosi turnyro lentelės apačioje ir desperatiškai bando išlikti Čempionų lygoje. Trenerio Claudio Ranieri auklėtiniai neturi iliuzijų apginti Anglijos čempionų titulą – jie užima 17 vietą ir kaunasi dėl to, kad išsilaikytų aukščiausiojoje lygoje. Tačiau „Leicester City“ pasaka Europoje dar nebaigta – Čempionų lygos debiutantai aštuntfinalyje metė iššūkį vienam stipriausių Ispanijos klubų „Sevilla“.

Vilties įvartis

Namie žaidusi „Sevilla“ rungtynes laimėjo rezultatu 2:1, o svečiai galėjo džiaugtis nusileidę tik vieno įvarčio skirtumu. „Mačas buvo ypač sunkus, teko daug dirbti. Pavargome, bet išlaikėme intrigą“, – sakė geriausiu dvikovos žaidėju pripažintas „Leicester City“ vartininkas Kasparas Schmeichelis.

Šio dano pasirodymą akcentavo ir klubo „Sevilla“ treneris Jorge Sampaoli: „Keistas jausmas, kai laimėjęs džiaugiesi santūriai. Suskaičiavau, kad turėjome dar bent šešias puikias progas pelnyti įvartį, bet varžovų vartininkas buvo puikus.“

Ikeras Casillasas (kairėje) ir Gianluigi Buffonas - per rungtynes varžovai, o po jų draugai./Reuters/Scanpix nuotrauka

Sevilijos futbolininkai ilgai dominavo ir pirmavo 2:0. Jų persvara galėjo būti ir didesnė, bet pirmame kėlinyje K. Schmeichelis atrėmė Joaquino Correos spirtą 11 m baudinį. Svečių puolėjas Jamy Vardy tik 73 min. sušvelnino rezultatą (2:1) ir suteikė savo komandai vilties prieš atsakomąsias rungtynes, kurios kovo 14-ąją vyks Lesteryje.

J. Vardy pastarąjį kartą buvo įmušęs įvartį gruodžio 10 dieną, o paskui net 9 mačus iš eilės stadioną paliko nieko nepešęs. Laikraštis „Leicester Mercury“ apskaičiavo, kad per trejas rungtynes iki tol J. Vardy net nepataikė į vartų plotą. „Tačiau buvo taiklus tada, kai to labiausiai reikėjo“, – pabrėžė anglų žurnalistai.

Buvęs Anglijos rinktinės gynėjas Philas Neville'as tvirtino, kad Lesterio futbolininkai gali džiaugtis dėl tokios mačo Sevilijoje baigties: „Pirmame kėlinyje „Sevilla“ turėjo neginčijamą pranašumą ir persvarą, bet paskui stabtelėjo. Sirgaliai manė, kad „Leicester City“ pralaimės 0:4 ir viskas bus baigta. O dabar jie gali svajoti apie ketvirtfinalį. Įvartis svečiuose labai reikšmingas.“

Džiaugėsi ir „Leicester City“ treneris C. Ranieri: „Turiu pripažinti, kad „Sevilla“ atrodė solidžiau. Tačiau mes žaidėme iš širdies ir pademonstravome, jog esame kovotojai. Įmušėme įvartį, kuris labai svarbus dėl kelių priežasčių. Jis atgaivino mūsų viltis siekti vietos ketvirtfinalyje ir suteikė J. Vardy labai reikalingo pasitikėjimo savimi.“

„Atėjęs į komandos drabužinę pamačiau daug pozityvių veiksnių. Mes pralaimėjome, bet žaidėjai buvo nusiteikę viltingai. Tikiuosi, atsigausime“, – kalbėjo gynėjas Danny Simpsonas.

„Sirgaliai manė, kad „Leicester City“ pralaimės 0:4 ir viskas bus baigta. O dabar jie gali svajoti apie ketvirtfinalį.“

Legendų susitikimas

Per kitas trečiadienio vakaro rungtynes aikštėje susitiko du legendiniai vartininkai: „Porto“ atstovaujantis 35-erių ispanas Ikeras Casillasas ir Turino „Juventus“ veteranas 39-erių italas Gianluigi Buffonas. Per savo karjerą, kuri trunka jau du dešimtmečius, abu vartininkai visuomet jautė pagarbą vienas kitam. Trečiadienį jie taip pat šiltai pasisveikino.

„Tarp mūsų vyrauja sveika, pozityvi konkurencija. Gerbiame vienas kitą ir vertiname kiekvieną galimybę susitikti aikštėje, – pasakojo I. Casillasas. – Man buvo 14 metų, kai G. Buffonas pradėjo rungtyniauti profesionaliai. Stebėjau jo žaidimo stilių ir mokiausi.“

Užvakar labiau pasisekė G. Buffonui, jo komanda laimėjo rungtynes 2:0. Italams užduotį palengvino anksti įgytas kiekybinis pranašumas – 27 min. iš aikštės buvo pašalintas „Porto“ gynėjas Alexas Tellesas, sugebėjęs per dvi minutes gauti du įspėjimus už šiurkštų žaidimą.

„Juventus“ teritorinį pranašumą pavertė įvarčiais antrame kėlinyje – 72 min. pasižymėjo Marko Pjaca, o netrukus įmušė ir Dani Alvesas. Taip nutrūko „Porto“ komandos 20 nepralaimėtų rungtynių namie serija.

„Rezultatas geras, galime džiaugtis. Tačiau būkime atviri: kai dar pirmo kėlinio viduryje buvo pašalintas jų žaidėjas, mes privalėjome laimėti, – sakė „Juventus“ saugas Sami Khedira. – Taip pat negalime manyti, kad darbas jau atliktas. Atsipalaiduoti būtų klaida.“

Kiek užsisvajojęs S. Khedira ėmė postringauti, jog „Juventus“ po ilgos pertraukos vėl gali užkariauti Europą. Pastarąjį kartą Turino klubas Europoje triumfavo 1996-aisiais, kai finale Romoje po baudinių serijos palaužė olandų klubą „Ajax“ iš Amsterdamo. Užpernai finalą pasiekę Italijos čempionai neprilygo ispanų „Barcelonai“.

„Dažnai aplanko nuojauta, kad šiemet tikrai laimėsime. Tačiau tokią pat nuojautą turi dar 7 ar 8 klubai, – juokavo S. Khedira. – Viskas įmanoma, tačiau reikia sunkiai dirbti.“

„Sevilla“ (Ispanija) – „Leicester City“ (Anglija) 2:1 (1:0). Sevilija, 38 834 žiūrovai. Teisėjas – C. Turpinas (Prancūzija). Įvarčiai – P. Sarabia (25), J. Correa (62); J. Vardy (73).

„Porto“ (Portugalija) – „Juventus“ (Italija) 0:2 (0:0). Portas, 49 229 žiūrovai. Teisėjas – F. Brychas (Vokietija). Įvarčiai – M. Pjaca (72), D. Alvesas (74).