LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Lietuvos rytas“ nugalėjo, tačiau nepateko į kitą etapą

2017 02 08 21:19
"Zenit" nuotrauka

Trečiadienį „Lietuvos ryto“ ekipa namuose žaidė lemiamas Europos taurės „Top 16“ etapo rungtynes prieš Sankt Peterburgo „Zenit“. Vilniečiams buvo būtina pergalė mažiausiai 9 taškų skirtumu, jei jie norėjo prasimušti į turnyro atkrintamąsias varžybas, tačiau nugalėti pavyko mažesniu ir nepakankamu taškų skirtumu – 86:84.

Sužaidus porą minučių svečiai iš Rusijos pirmavo 6:0 ir bendras rezultatas „Lietuvos rytui“ buvo ne itin geras – minus 15. Nors vilniečiai įsibėgėjus mačui ir persvėrė rezultatą 10:9, svečiai, likus kovoti kėlinyje 2 min., vėl pabėgo 20:12. Nors „Lietuvos rytas“ bandė keisti situaciją, 5 klaidos lėmė, kad šeimininkai atsiliko 12:22, o bendras dvikovos rezultatas tapo jau tragiškas – minus 19.

Sužaidus 3 antrojo kėlinio minutes, vaizdas aikštėje nepasikeitė – Sankt Peterburgo ekipos žaidėjai naudojosi sostinės ekipos žaidėjų klaidomis ir begalę nepataikytų metimų ir ramiai pirmavo 27:16. Sužaidus 4 minutes, svečiai įgijo rekordinę persvarą po J.Timmos tritaškio – 30:18. Tačiau D.Logano pastangomis skirtumas aptirpo – 33:28. Maža to – 20-ąjį tašką pelnęs amerikietis paskutinėmis kėlinio sekundėmis „nupjovė“ varžovų persvarą iki 36:40.

„Lietuvos ryto“ pastangos kuo greičiau sumažinti skirtumą ir persverti rezultatą ir toliau atsimušdavo į kvailas klaidas – 4 min. svečiai po eilinio J.Timma tritaškio rusai pirmavo 51:40. Vis dėlto, įpusėjus kėliniui, po D.Gordono, A.Gudaičio ir D.Logano reidų „Lietuvos rytas“ ir vėl pradėjo kvėpuoti varžovams į nugarą – 49:51. Nors vilniečiai buvo išlyginę rezultatą 51:51, bet svečiai ir vėl nurūko 54:51. Vis dėlto, per likusį laiką „Lietuvos rytas“ pradėjo žaisti greičiau ir po C.Fisherio tritaškio paskutinėmis kėlinio akimirkomis jau sostinės ekipa pirmavo 64:61.

Vilniaus klubas sugebėjo pabėgti net 66:61, tačiau varžovai per kelias atakas skirtumą „apvertė aukštyn kojomis“ – pirmavo 67:66. Komandos žengė greta, o likus 2 min. „Lietuvos rytas“ turėjo 2 taškų persvarą 77:75.