LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Neptūnas“ nugalėjo Prancūzijos čempionus

2017 10 11 0:17
bcneptunas.lt nuotrauka

Klaipėdos „Neptūnas“ 2017–2018 metų FIBA Čempionų lygos sezoną pradėjo pergale – Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje po dramatiškos kovos rezultatu 75:73 parklupdė Prancūzijos čempionus Šalono „Elan“ krepšininkus.

Po dvikovos krepšinio sirgaliai džiūgavo iš laimės, o krepšininkai ėjo aplink salę ir su sirgaliais susidaužė rankomis, sveikino vieni kitus. Klaipėda triumfuoja – tarptautinis sezono krikštas pradėtas džiugia nata.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžią klaipėdiečiai pradėjo kiek blankokai ir varžovai tuo pasinaudoję išsiveržė į priekį – 10:2.

Tada jau neptūniečiai pabudo ir ėmė šturmuoti prancūzų krepšį – tolimą metimą pataikė Mindaugas Girdžiūnas, dvi taiklias atakas užbaigė Juanas Palaciosas ir komandas beskyrė 1 taškas – 9:10.

Dar po kelių akimirkų Renaldas Seibutis pirmą kartą šiose rungtynėse „Neptūną“ išvedė į priekį – 13:12, tačiau neptūniečiai netrukus vėl atsidūrė besivejančių vaidmenyje ir pirmąjį kėlinį pralaimėjo 18:24.

Antrajame kėlinyje prancūzai daugiau nei keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir „Neptūnas“ po Laimono Kisieliaus, Renaldo Seibučio ir Malcolmo Armsteado taiklių atakų išlygino rezultatą – 24:24.

Dar po kelių akimirkų „Neptūno“ koamndos sirgalius iš savo vietų pakilti privertė taiklus M. Girdžiūno tritaškis, vėl išvedęs Klaipėdos ekipą į priekį – 31:29.

Visgi, priekš pat didžiąją pertrauką prancūzų žaidėjai Raphiael Putney ir Ousmane Camara persvėrė rezultatą – 39:36.

Trečiąjį kėlinį tolimu šūviu pradėjo M. Girdžiūnas, 2 taškus pridėjo Edgaras Želionis ir klaipėdiečiai vėl priekyje – 41:39.

Kurį laiką klaipėdiečiai pirmavo 3 taškais, tačiau kėlinio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė svečiai ir prieš lemiamą kėlinį „Elan“ susigražino 4 taškų pranašumą – 55:51.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms rezultatas buvo lygus 68:68. Neptūčiai sugebėjo apsiginti ir Juanas Palaciosas metimu iš vidutinio nuotolio išvedė klaipėdiečius į priekį – 70:68.

Kitoje atakoje Adamas Smithas išlygino rezultatą – 70:70. Tada jau iniciatyvos ėmėsi Arnas Butkevičius, sėkmingu prasiveržimo po varžovu krepšiu privertęs pakilti Klaipėdos krepšinio sirgalius – 72:70.

Negana to prancūzai dar suklydo ir jau bandė stabdyti laiką pražangomis, tačiau ši jų taktika nepasiteisino ir „Neptūnas“ galiausiai triumfavo.

„Neptūnas“ – „Elan“ – 75:73 (18:24, 18:15, 15:16, 24:18)

„Neptūnas“: Juanas Palaciosas – 19 tšk. (8/18 dvit., 10 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas – 16 (4/7 trit.), Malcolmas Armsteadas – 11, Renaldas Seibutis 8 (6– atk. kam., 4 rez. perd.), Edgaras Želionis (9 atk. kam.) ir Laimonas Kisielius (6 atk. kam.) – po 5, Simas Galdikas ir Arnas Butkevičius – po 4, Tomas Delininkaitis – 3. Matas Jucikas nerungtyniavo dėl čiurnos traumos, Mindaugas Kačinas – dėl nugaros traumos. Laurynas Beliauskas ir Aidas Einikis Aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu.

„Elan“: Adamas Smithas – 16, Lance’as Harrisas – 12, Pierre’as Gillet – 10, Ousmane’as Camara ir Arthuras Rozenfeldas – po 8.

„Neptūnas“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 46:32.

Jau antrame FIBA Čempionų lygos ture, spalio 18 dieną, į Klaipėdą atvyks „Ventspils“ (Latvija) klubas. Rungtynių „Švyturio“ arenoje pradžia – 19 val.

Mieli Vakarų Lietuvos ir visos mūsų šalies krepšinio sirgaliai, atvykite į šias rungtynes ir palaikykite Klaipėdos „Neptūną“. Juk neptūniečiai FIBA Čempionų lygos turnyre gina ne tik Klaipėdos, bet ir visos mūsų šalies garbę.

Dar prieš šias rungtynes, spalio 14 dieną (šeštadienį), „Neptūno“ laukia sunki „Betsafe-LKL“ kova Vilniuje su „Lietuvos ryto“ ekipa.