LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Neptūnas“ Vokietijoje nusileido “MHP Riesen“ ekipai

2017 03 01 23:11
bcneptunas.lt nuotrauka

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos pirmose aštuntfinalio rungtynėse Vokietijoje antroje rungtynių pusėje buvo atitrūkęs prieš Liudvigsburgo „MHP Riesen“ ekipą devyniais taškais – 42:33, tačiau galiausiai klaipėdiečiai pralaimėjo šias rungtynes rezultatu 61:73 (16:15, 21:18, 13:27, 11:13).

Tačiau šis pralaimėjimas dar nieko nereiškia. Aštuntfinalio nugalėtojas paaiškės iš dviejų rungtynių. Atsakomosios rungtynės vyks po savaitės, kovo 8 dieną, 19 val. „Švyturio“ arenoje. Visi žinome, koks galingas „Neptūnas“ būna savo namų tvirtovėje ir kokie pajėgūs varžovai čia yra kritę neptūniečiams po kojomis. Taigi, „Neptūnas“ dar turi visas galimybes prasibrauti į FIBA Čempionų lygos ketvirtfinalį.

Nereikia pamiršti to, kad tik prieš kelias dienas „Neptūno“ komandą papildė du šio sezono naujokai – Chrisas Loftonas ir Danielis Ewingas. Jiems dar reikia laiko adaptuotis prie ekipos ir labiau perprasti komandos draugus. Reikia tikėtis, kad tos papildomos kelios dienos bus naujas impulsas, padėsiantis „Neptūnui“ sugrįžti į pergalingą kelią šiame tarptautiniame turnyre.

Tiesa, dar iki atsakomųjų FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynių klaipėdiečių laukia sunki „Tete-a-Tete Casino-LKL“ dvikova išvykoje su Lietuvos čempionu Kauno „Žalgiriu“. Šios rungtynės vyks kovo 5 dieną (sekmadienį) 17 val. „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynių eiga

Nors klaipėdiečiai rungtynes pradėjo prasčiau – 0:6, tačiau greitai po Mindaugo Kačino, Jerai Granto dvitaškių ir Mindaugo Girdžiūno tolimo šūvio vokiečių pranašumas ištirpo iki minimumo – 8:7.

Pirmojo kėlinio pabaigoje blykstelėjęs Danielis Ewingas, po dviejų iš eilės rezultatyvių atakų išvedė neptūniečius į priekį – 16:15.

„MHP Riesen“ ekipa, į priekį stumiama Jacko Cooley ir Davido McCray, dar kelis kartus persvėrė rezultatą 3 taškais – 19:16, 23:20, tačiau netrukus du iš eilės tolimus šūvius smeigęs Arvydas Šikšnius vėl išvedė klaipėdiečius į priekį – 28:25.

Antrojo kėlinio pabaigoje po D. McCray tritaškio vokiečiai vėl kvėpavo klaipėdiečiams į nugarą – 33:34, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką taikliu tolimu metimu atsakė Vytautas Šarakauskas vėl šiek tiek stumtelėjo „Neptūną“ į priekį – 37:33.

Trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo Chriso Loftono taiklia ataka ir Martyno Mažeikos tritaškiu, padėjusiu įgyti rekordinį 9 taškų pranašumą – 42:33.

Deja, išvengti duobės nepavyko – netrukus vokiečiai sužaidė atkarpą 23:3 ir susikrovė dviženklę persvarą – 56:45.

Netaiklių „Neptūno“ metimų seriją tolimu šūviu nutraukė Mindaugas Kačinas, sumažinęs „MHP Riesen“ ekipos skirtumą iki vienaženklės – 56:48.

Visgi ketvirtajame kėlinyje vokiečiai susikrovė rekordinę 12 taškų persvarą – 64:52. Neptūniečiai dar buvo sumažinę atsilikimą iki 8 taškų – 58:66, tačiau prasčiau sužaista rungtynių pabaiga leido aikštės šeimininkams susigrąžinti rekordinį skirtumą – 73:61.