LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Real“ – Europos futbolo karaliai

2017 06 06 6:00
"Real" klubas apgynė Čempionų lygos nugalėtojų titulą.
"Real" klubas apgynė Čempionų lygos nugalėtojų titulą. AFP/Scanpix nuotraukos

Ispanijos čempionai Madrido „Real“ futbolininkai įrodė, kad yra stipriausi Europoje, ir antrą kartą per pastaruosius tris sezonus triumfavo UEFA Čempionų lygoje.

Velso sostinėje Kardife vykusiame finale „Real“ klubas 4:1 nugalėjo Italijos čempionus Turino „Juventus“. Tai jau 12-asis istorijoje Madrido klubo iškovotas Čempionų lygos titulas. Du kartus iš eilės triumfuoti Čempionų lygoje yra pavykę tik vienam klubui. 1989 ir 1990 metais tai padarė Italijos „Milan“.

Finalo rungtynes aktyviau pradėjo „Juventus“ futbolininkai, tačiau pirmieji pasižymėjo „Real“. 20 min. tikslą pasiekė Cristiano Ronaldo smūgis. Po 7 minučių „Juventus“ išlygino rezultatą, kai reto grožio įvartį smūgiu per save pelnė Mario Mandžukičius.

Komandos ir toliau žaidė aktyviai, tačiau pirmame kėlinyje įvarčių nebuvo pelnyta. „Real“ į priekį vėl įsiveržė 61 min., kai pasižymėjo Casemiro. O netrukus Madrido ekipa padidino savo pranašumą – 64 min. po Lukos Modričiaus perdavimo pasižymėjo C. Ronaldo – 3:1.

Cristiano Ronaldo.AFP/Scanpix nuotrauka

Šis įvartis palaužė „Juventus“ komandą, kuri paskutines minutes turėjo žaisti mažuma. 84 min. Po keitimo pasirodęs Juanas Cuadrado užsidirbo antrą geltonąją kortelę už Sergio Ramoso stumtelėjimą.

O paskutinę rungtynių laiko minutę „Real“ padėjo tašką rungtynėse ir pavertė rezultatą triuškinamu. Po keitimo pasirodęs Marco Asensio tvirtai iš arti pasiuntė kamuolį į vartus ir taip įtvirtino Madrido komandos pranašumą – 4:1.

Cristiano Ronaldo: „Dabar kritikams galiu pasakyti, kad gali sudėti savo gitaras atgal į dėklą ir patylėti. Labai didžiuojuosi savimi ir šia komanda.“

„Juventus“ klubo treneris Massimiliano Allegri po pralaimėto finalo teigė, kad „Real“ komanda pademonstravo nepriekaištingą žaidimą, bet išreiškė viltį kitais metais sugrįžti stipresniems.

„Sužaidėme labai gerą pirmą kėlinį, bet nepasinaudojome turėtomis progomis. Deja, „Real“ yra nuostabi komanda. Antras jų įvartis mus palaužė psichologiškai, – kalbėjo M. Allegri. – Privalėjome žaisti ramiau ir šaltakraujiškiau. Džiaugiuosi savo komanda, šiemet daug pasiekėme. Tačiau kitą sezoną norime sugrįžti dar stipresni.“

Tuo metu „Real“ treneris Zinedine'as Zidane'as po finalo švytėjo iš džiaugsmo.

„Pirmas kėlinys buvo sunkus, bet antrame dominavome aikštėje, daugiau spaudėme varžovus ir pranokome juos fiziniu pranašumu. Per pertrauką pasakiau vaikinams, kad jie toliau spaustų oponentus ir įdėtų daugiau energijos atakuodami. Mūsų judėjimas aikštėje ir perdavimai buvo fantastiški – įmušti keturis įvarčius „Juventus“ komandai nėra lengva“, – teigė čempionų treneris.

UEFA Čempionų lygą Z. Zidane'as laimėjo antrą sezoną iš eilės, bet geriausiu savęs nelaiko. „Nebuvau beviltiškas ankščiau ir nesu genijus dabar. Aš atsidavęs futbolui, dirbu sunkiai ir esu didžiame klube, kuriame galiu remtis neįtikėtinais futbolininkais. Jaučiuosi kaip šokdamas. Tai mano mėgstamiausia komanda, kuri visada liks širdyje“, – kalbėjo jis.

„Trenerio kalba per pertrauką buvo labai pozityvi ir nuteikė mus kovai. Z. Zidane'as labai tiki mumis, ir mes įrodėme jam, kad esame labai geri“, – džiaugėsi vienas pagrindinių „Real“ pergalės kalvių C. Ronaldo.

Su 12 tikslių smūgių jis tapo rezultatyviausiu šio sezono Čempionų lygos sezono žaidėju. Be to, finale įmušė 600-ąjį karjeros įvartį.

„Esu labai laimingas. Sezono metu mane daug kas kritikavo. Dabar kritikams galiu pasakyti, kad gali sudėti savo gitaras atgal į dėklą ir patylėti. Labai didžiuojuosi savimi ir šia komanda“, – triumfavo C. Ronaldo.