„Rykliai“ finalo seriją pradėjo nesėkme

2016 05 31 19:00
Dainius Zubrus (viduryje) su komanda pralaimėjo pirmąsias Stanley taurės finalo rungtynes Pitsberge. AFP/Scanpix nuotrauka

Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stanley taurės turnyro finalo serijos iki keturių pergalių varžybas San Chosė „Sharks“ klubas su Dainiumi Zubrumi pradėjo pralaimėjimu.

Vakarų konferencijos nugalėtojai „Sharks“ („Rykliai“) pirmą finalo mačą išvykoje 2:3 (0:2, 2:0, 0:1) pralaimėjo Rytų konferencijoje triumfavusiems Pitsbergo „Penguins“ ledo ritulininkams. Šias rungtynes Pitsberge stebėjo 18,6 tūkst. žiūrovų.

Per beveik 10 žaidimo minučių (9:45) D. Zubrus dukart smūgiavo į varžovų vartus, blokavo vieną metimą ir pirmame kėlinyje (8:45) gavo dvi baudos minutes.

Per dešimt mačų atkrintamosiose varžybose puolėjas iš Lietuvos kol kas įmušė 1 įvartį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 5 varžovų metimus ir gavo 2 baudos minutes. 37-erių D. Zubrus reguliariajame sezone per 50 mačų savo ekipai pelnė 3 įvarčius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 baudos minučių.

Įvarčius „Penguins“ komandai per pirmą mačą pelnė Bryanas Rustas (12:46), Conoras Sheary (13:48) ir Nickas Bonino (57:27), o nugalėtojų vartininkas Mattas Murray atrėmė 24 svečių metimus iš 26. Svečių gretose antrame kėlinyje įvarčiais pasižymėjo Tomašas Hertlis (23:02) ir Patrickas Marleau (38:12), o „Sharks“ vartininko Martino Joneso sąskaitoje – 38 atremti arenos šeimininkų metimai iš 41.

„Antrame kėlinyje ėmėme žaisti taip, kaip galime bei mokame, ir tai padėjo išlyginti rezultatą. Deja, varžovams pavyko pelnyti pergalingą įvartį baigiantis mačui“, – apgailestavo „Sharks“ treneris Peteris DeBoeras.

Antrąsias Stanley taurės turnyro finalo serijos rungtynes komandos Pitsberge žais ateinančią naktį. NHL finale „Sharks“ kovoja pirmą kartą per 25 metų klubo istoriją. „Penguins“ prestižinį trofėjų yra laimėję tris sykius – 1991, 1992 ir 2009 metais.

D. Zubrui tai – trečias bandymas iškovoti Stanley taurę. 1997 metais jis pralaimėjo finale atstovaudamas Filadelfijos „Flyers“, o 2012 metais buvo per žingsnį nuo taurės su Naujojo Džersio „Devils“ klubu.

„Kai karjeros metai bėga, pradedi suprasti, kaip sunku patekti į finalą. Net į atkrintamąsias patekti sudėtinga. Nelengva užduotis laimėti pirmąjį atkrintamųjų varžybų etapą ir patekti į antrąjį. Pirmaisiais karjeros metais iškart patekau į finalą su „Flyers“, bet vėliau net 10 metų su įvairiomis komandomis negalėjome įveikti pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo.

Čia niekada nebūna tokia pati komanda kelis sezonus iš eilės, ir mes niekada tokios pat sudėties neturėsime tokio šanso dar kartą. Aš tai žinau. Tai žinojau ir prieš 10 metų. Dabar vėl žinau. Ir tikiuosi, kad tai visi supranta, ir šįkart mes būsime pirmi“, – sakė D.Zubrus, kuris NHL jau sužaidė per 1300 rungtynių.