LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS

„Sūduva“ padarė tai, ko niekam nebuvo pavykę

2017 08 02 21:01
Evaldo Šemioto (fksuduva.lt) nuotrauka

Marijampolės „Sūduvos“ komanda atvėrė naują puslapį šalies futbolo istorijoje. Ji tapo pirmuoju Lietuvos klubu, patekusiu į UEFA Europos lygos ketvirtą etapą.

Trečiadienį Švecarijoje marijampoliečiai atsakomąsias Europos lygos trečio atrankos etapo rungtynes su vietos „Sion“ baigė taikiai 1:1 (0:0) ir toliau sieks vietos šio turnyro grupių varžybose. Prieš savaitę pirmą dvikovą „Sūduva“ laimėjo 3:0.

Šį vakarą per pirmą kėlinį Marijampolės ekipos žaidėjai atkaikė šeimininkų spaudimą. Įvartis į Lietuvos komandos vartus krito 55 minutę po tolimo Moussa Konate smūgio. Mūsiškių vartininkas per toli buvo atsitraukęs nuo vartų ir nespėjo numušti į vartus besileidžiančio kamuolio. Nuo šio momento ir svečiai pradėjo vis dažniau lankytis šveicarų aikštės pusėje. 65 min. po keitimo aikštėje pasirodęs Robertas Vėževičius, likus žaisti dešimt minučių, vienas prasiveržė kairiuoju kraštu ir ataką baigė taikliu smūgiu – 1:1. Tai reiškė, kad „Sūduva“ pirmoji per Lietuvos futbolo istoriją Europoje nukeliavo taip toli.

Iki tol geriausias Lietuvos klubų pasiekimas buvo patekimas į trečią UEFA Europos lygos varžybų ratą. Anksčiau šiame turnyre tiek pasiekė tik Vilniaus „Vėtra“ (2009 m.) ir Vilniaus „Žalgiris“ (2013 m.), šiemet trečiame rate dar kovoja ir „Trakų“ komandą.