„US Open“ kvalifikaciją lietuviai pradėjo skirtingai

2014 08 21 11:19
Trečią savo „US Open“ turnyrą Ričardas Berankis pradėjo pergalingai. AFP/Scanpix nuotrauka

24 metų Ričardas Berankis pergale pradėjo atvirojo JAV teniso čempionato („US Open“), kurio bendrą prizų fondą sudaro 36 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų kvalifikaciją.

118 vietą pajėgiausių pasaulio tenisininkų reitinge užimantis lietuvis trečiadienį pirmame rate 6:3, 6:2 nugalėjo 646-ąją planetos raketę 19-metį amerikietį Mackenzie McDonaldą. Po šios pergalės Ričardas užsitikrino 8 ATP reitingo taškus ir 8781 dolerio čekį. Aštuntas pagal skirstymą atrankoje R. Berankis antrame rate žais su aštuoniolikmečiu amerikiečiu Collinu Altamirano (ATP-837). Šis pirmame kvalifikacijos rate 6:4, 6:2 įveikė 29-erių italą Lucą Vanni (ATP-170).

Sėkmingai debiutuoti JAV atvirajame čempionate nepavyko 257 vietą ATP reitinge užimančiam 23 metų Laurynui Grigeliui. Jis pirmame rate 4:6, 1:6 pralaimėjo 151 vietą pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge užimančiam 22 metų indui Yukiui Bhambriui ir tenkinosi 4551 dolerio čekiu.

R. Berankiui tai trečiasis „US Open“ turnyras. Geriausiai jam kol kas sekėsi 2010 metais – tąsyk šiame turnyre debiutuodamas lietuvis pateko į antrąjį pagrindinių varžybų ratą. 2013-aisiais Ričardas pateko į pagrindines varžybas ir pralaimėjo jau pirmajame rate.