„Vivus.lt Rankinio lygos“ čempionate – G. Adamkevičiaus atakų šou

2014 10 11 19:15
„Ūla“ ir „Granitas-Gaja-Karys“ dvikova vivus.lt rankinio lygos nuotrauka

Spalio 11 dieną Lietuvos „Vivus.lt Rankinio lygos“ čempionate sužaistos penkios trečiojo turo rungtynės. Pirmą kartą šį sezoną užfiksuotos lygiosios – Varėnoje vietos „Ūla“ ir „Granitas-Gaja-Karys“ dvikovą baigė taikiai – 23:23, o pergales iškovojo Klaipėdos „Dragūnas“, Vilniaus VHC „Šviesa“, Pasvalio RSK „Rankininkas/SM“ ir Gintauto Adamkevičiaus vedama Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ ekipa.

Šįkart alytiškiai Vilniuje rezultatu 30:23 (16:12) nugalėjo HC „Vilnius“ rankininkus. Alytiškių gretose stebuklus išdarinėjo net 13 įvarčių (5 iš 7 m) įmetęs Gintautas Adamkevičius, 5 pridėjo Irmantas Asakavičius, 4 – Aurelijus Sabonis, 3 – Robertas Paužuolis.

Iš vilniečių išsiskyrė Mindaugas Agurkis, įmetęs 7 įvarčius, Marius Panavas pridėjo 6, Kostas Plaušinaitis – 3 (2 iš 7 m).

Praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai kol kas žingsniuoja be suklupimų – iškovojo visas tris pergales.

Varėnos „Ūlai“ – apmaudžios lygiosios

Lietuvos „Vivus.lt Rankinio lygos“ 2014-2015 metų čempionate užfiksuotos pirmosios lygiosios – Varėnoje taikiai rungtynes rezultatu 23:23 (10:11) baigė tarp favoritų priskiriami Varėnos „Ūlos“ ir Kauno „Granito-Gajos-Kario“ rankininkai.

55 dvikovos minutę varėniškiai dar pirmavo 3 įvarčiais – 23:20, tačiau tada kauniečiai, vadovaujami olimpinio čempiono Valdemaro Novickio, kilo į lemiamą šturmą ir sugebėjo paskutinėmis sekundėmis išlyginti rezultatą – 23:23.

Itin svarbius įvarčius paskutinėmis minutėmis įmetė Mindaugas Urbonas, Edvinas Balčiūnas, o išlyginamąjė įvartį beveik aidint rungtynių pabaigą skelbiančiai sirenai pataikė Valdas Jarukas.

Iš „Ūlos“ ekipos išsiskyrė po 5 įvarčius įmetę Kęstutis Ikasala, Arminas Grigėnas (1 iš 7 m) ir Žygimantas Grigėnas, 3 (2 iš 7 m) – Remigijus Čepulis, po 2 – Šarūnas Krisiulėvičius ir Donatas Leknickas.

Kauniečių gretose 6 kartus pasižymėjo Mindaugas Urbonas, 5 – Vaidas Drevinskas, 4 (1 iš 7 m) – Edvinas Balčiūnas, po 2 – Valdas Jarukas ir Lukas Feoktistovas.

„Dragūnas“ išvykoje nukovė šiauliečius

Trečiąją pergalę iš eilės šalies čempionate iškovojo penkiskart Lietuvos čempionai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Šįkart klaipėdiečiai išvykos rungtynėse rezultatu 33:24 (20:10) palaužė kol kas dar pergalės skonio nepajutusius Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ atstovus.

Šiauliečiai rimčiau priešinosi tik iki pirmojo kėlinio vidurio, vėliau klaipėdiečiai varžovus pribloškė greitomis atakomis ir pirmasis kėlinys baigėsi 10 įvarčių klaipėdiečių persvara – 20:10.

Klaipėdiečių persvara antrajame kėlinyje buvo išaugusi ir iki 13 įvarčių – 26:13, tada „Dragūno“ komandos treneris Artūras Juškėnas į aikštę išleido jaunus žaidėjus ir skirtumas šiek tiek aptirpo.

„Dragūną“ į pergalę vedė Mindaugas Dumčius, įmetęs 8 įvarčius (2 iš 7 m), Karolis stropus pasižymėjo 6 kartus (3 iš 7 m), Lukas Jurys – 4, Mindaugas Meškauskas ir Jonas Truchanovičius – po 3 įv.

Šiaulių gretose nesulaikomas buvo Gabrielius Virbauskas, įmetęs 10 įvarčių (4 iš 7 m), Mindaugas Nakvosas pridėjo 6 įvarčius (1 iš 7 m), Egidijus Dambrauskas ir Arminas Milaknis – po 2 įv.

Pasvaliečiai nugalėjo uteniškius

Po pertraukos į aukščiausiąją Lietuvos vyrų rankinio lygą grįžusi Pasvalio RSK „Rankininkas/SM“ ekipa iškovojo pirmąją pergalę – namuose rezultatu 33:26 (15:12) nugalėjo lygos autsaiderę HC „Uteną“.

Pasvaliečiai 20 dvikovos minutę trūktelėjo į priekį – 10:7 ir nuo to laiko nuolat pirmavo 3-4 įvarčiais. Antrajame kėlinyje, 37 susitikimo minutę, uteniškiams buvo pavykę priartėti iki minimumo – 16:17, tačiau netrukus aikšrės šeimininkai vėl susiėmė ir atitrūko – 21:21, 29:22, 33:26.

Pasvalio ekipos gretose išsiskyrė Simas Stankus, įmetęs 8 įvarčius, Arnas Tekutis pridėjo 6 (2 iš 7 m), Eligijus Baranauskas – 5, Petras Očikas – 3 (2 iš 7 m), Robertas Armonavičius – 3 įv.

Utenos komandai 7 įvarčius (1 iš 7 m) įmetė Tomas Čiužas, po 5 – Tadas Mikuckas (4 iš 7 m) ir Arūnas Urbonas (1 iš 7 m), po 4 – Karolis Vilutis ir Šarūnas Bikus.

VHC „Šviesa“ palaužė Kauno LSU

Šiemet atjaunėjusi Kauno LSU ekipa savoje aikštėje bandė kibti į atlapus Lietuvos vicečempionams Vilniaus VHC „Šviesos“ rankininkams, tačiau galiausiai rungtynes pralaimėjo rezultatu 20:27 (10:15).

31 dvikovos minutę komandas skyrė 3 įvarčiai – 13:16, tačiau netrukus vilniečiai įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko ir jau be įtampos baigė rungtynes.

Vilniečių gretose 7 įvarčius (5 iš 7 m) įmetė Skirmantas Plėta, 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Tomas Bernatavičius, po 4 – Valdas Drabavičius ir Mindaugas Sukackas (3 iš 7 m).

Iš Kauno komandos geriausiai sekėsi Mindaugui Barzdeniui, įmetusiam 6 įvarčius (1 iš 7 m), po 3 įvarčius pridėjo Saulius Katkevičius ir Marius Bulkevičius.