„Žalgiris“ atsidūrė ant bedugnės krašto

2015 03 12 12:00
hczalgiris.eu nuotrauka

Antrose MHL B ketvirtfinalio rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ sostinėje 2:5 pralaimėjo „Zelenograd“ ekipai bei iki minimumo sumažino savo galimybes pasiekti turnyro pusfinalį. Dabar serijoje iki trijų pergalių vilniečiai atsilieka 0:2

Žalgiriečiai šias rungtynes pralaimėjo jau pirmajame kėlinyje, kai praleido tris įvarčius. Specialistai įvardina tik vieną tokios nesėkingos pradžios priežastį – skaudų pralaimėjimą pirmose rungtynėse.

Aukštą tempą pasiūlę rusų klubo atstovai jau pirmą rungtynių pusę surezgė labai pavojingą ataką, kuri vos nevirto įvarčiu. „Žalgiris“ skolingas neliko. Gana greitai prisitaikęs prie tokio greito žaidimo, taip pat sukūrė rimtą pavojų prie varžovų vartų, kuris, deja, įvarčiu nevirto.

Visgi, įvartis brendo. Ir pribrendo trečią susitikimo minutę. „Zelenograd“ ekipa išsiveržė į priekį.

Rungtynių atmosfera kaito. Po vienos „Žalgirio“ atakos įvyko masinis susistumdymas, kurio metu teisėjai dviem minutėms iš aikštės pašalino tris žaidėjus.

Dar didesnė pauzė buvo padaryta įpusėjus kėliniui. Daugiau nei dešimt minučių teisėjai aiškinosi, ar vienos „Zelenograd“ komandos atakos metu, kurioje mažame aikštės plote dalyvavo praktiškai visi ant ledo buvę žaidėjai, ritulys kirto vartų liniją ar ne. Priimtas sprendimas buvo palankus „Žalgiriui“. Tačiau blogiausia, kad varžovai į tai neigiamai nesureagavo.

Besibaigiant kėliniui, per 33 sekundes varžovai dukart nuginklavo Vadimą Miščuką, taip priartindami „Žalgirį“ prie antro pralaimėjimo iš eilės ir, galbūt, sezono pabaigos. Beje, tai buvo pirmas kartas per šešerias šio sezono tarpusavio rungtynes, kai viena iš šių komandų įgijo trijų įvarčių persvarą. Deja, ir tai buvo ne pabaiga. Antrojo kėlinio viduryje į „Žalgirio“ vartus krito ir ketvirtasis įvartis.

Po šio įvarčio „Zelenograd“ ekipa sumažino tempą, o žalgiriečiai, net ir tokioje sudėtingoje situacijoje, parodė, kad yra komanda. Dažnas nuleistų rankas, o vilniečiai dar iki kėlinio pabaigos sugebėjo pelnyti du įvarčius bei susirinkusiems žiūrovams suteikti nors minimalią viltį. „Žalgiriui“ po įvartį pelnė Vladimiras Denisovas ir Edgaras Pročenko.

Trečiąjį kėlinį Vilniaus komanda pradėjo su dar didesne energija. Per tas paskutiniąsias 20 minučių aikštės šeimininkai daugiau puolė, dvigubai daugiau kartų metė į varžovų vartus, nei „Zelenograd“ ritulininkai, neabejotinai, geriau žaidė, tačiau.. ne tik kad nesušvelnino atsilikimo, bet jis dar padidėjo, kai Aigars Ciprus pakeitė vartininką šeštuoju žaidėju.

Po šios nesėkmės „Žalgirio“ sezoną gali išgelbėti tik stebuklas arba trys pergalės išvykoje. Ar tai realu, paaiškės jau labai greitai. Trečiosios serijos rungtynės jau šį penktadienį.