LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

„Žalgiris“ sieks septintosios taurės iš eilės

2017 09 12 6:00
"Žalgiris" sieks septintą kartą iš eilės iškovoti Lietuvos taurę.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės varžybose nieko naujo – Vilniaus „Žalgirio“ komanda septintą kartą iš eilės pateko į finalą ir sieks jau 11-ojo trofėjaus klubo istorijoje.

Savaitgalį vykusiame taurės varžybų pusfinalyje „Žalgiris“ po 11 m baudinių serijos svečiuose įveikė Marijampolės „Sūduvos“ ekipą. Būsimi žalgiriečių varžovai finale Kauno „Stumbro“ futbolininkai tokiu pačiu būdu pranoko Vilniaus „Vyčio“ komandą.

Drama Marijampolėje

Per dvikovą Marijampolėje nedaug trūko, kad „Sūduva“ nutrauktų „Žalgirio“ dominavimą LFF taurės varžybose. Marijampoliečiai pirmavo po Karolio Chveduko įvarčio 14 minutę – „Sūduvos“ saugas pasižymėjo po komandos draugo bosnio Semiro Kerlos perdavimo galva.

Vis dėlto 44 min. šeimininkai liko žaisti mažuma, kai teisėjas Donatas Rumšas parodė raudonąją kortelę Pauliui Janušauskui, kuris užmynė ant gulinčio varžovo Elivelto.

Antrame kėlinyje žaisdami mažuma „Sūduvos“ futbolininkai atsitraukė į gynybą, bet pergalingo rezultato neišsaugojo. Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms, tolimu smūgiu pasižymėjo ir rezultatą išlygino „Žalgirio“ gynėjas Egidijus Vaitkūnas – 1:1.

Jau pratęsimo pradžioje vilniečiai įsiveržė į priekį – po tikslaus bosnio Bahrudino Atajičiaus perdavimo į baudos aikštelę rumunas Liviu Antalis nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą. Tačiau „Sūduva“ nepasidavė ir pratęsimo pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą – kilusia sumaištimi baudos aikštelėje pasinaudojo ir įvartį pelnė gynėjas Algis Jankauskas – 2:2.

Baudinių serijoje vilniečiai įmušė visus keturis savo smūgius, o „Sūduvos“ žaidėjai Jeremy Manzorro ir S. Kerla smūgiavo virš vartų. „Žalgiris“ triumfavo 4:2.

Šiemet LFF taurės varžybose 11 m baudinius „Žalgiris“ mušė antrą kartą – šešioliktfinalyje tokiu pačiu būdu buvo eliminuota Gargždų „Bangos“ komanda.

Nors „Žalgiris“ finale žais septintą kartą iš eilės, pasak šios komandos trenerio Valdo Dambrausko, kiekvienas finalas žalgiriečiams reiškia labai daug. „Manau, kad „Žalgiris“ yra visos Lietuvos klubas, vienas iš Lietuvos simbolių. Nuolat laimėti bei žaisti finale mus įpareigoja „Žalgirio“ vardas, taip pat ir visų gerbėjų palaikymas. Klube visi dirba tik dėl aukščiausių tikslų. Man regis, šiuo metu Europoje tai yra ilgiausia žaidimo taurių turnyrų finaluose serija ir ji tikrai verta pagarbos, juo labiau kad septintą kartą finale žaisime su nauju varžovu. Kol kas per septynerius metus nė viena kita komanda, išskyrus „Žalgirį“, nesugebėjo į finalą iškopti bent du kartus, o tai parodo, kad iškovoti taurę yra labai sunkus uždavinys“, – kalbėjo V. Dambrauskas.

„Kol kas per septynerius metus nė viena kita komanda, išskyrus „Žalgirį“, nesugebėjo į finalą iškopti bent du kartus, o tai parodo, kad iškovoti taurę yra labai sunkus uždavinys.“

Pritrūko sėkmės

Žinomo trenerio Algimanto Liubinsko treniruojamas Vilniaus „Vytis“ galėjo tapti pirmuoju I lygos klubu, kuriam pavyko patekti į LFF taurės varžybų finalą. Tačiau vilniečiai namie turėjo pripažinti Kauno „Stumbro“ komandos persvarą.

64 min. Vilniaus „Vytį“ į priekį išvedė Mykolo Krasnovskio tikslus tolimas smūgis, tačiau 76 min. rezultatą nestipriu, bet tiksliu smūgiu išlygino Jardelis Nazare.

Baudinių seriją komandos pradėjo tiksliai. Vis dėlto vilniečio Armino Vaskelos smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, o Marko Kardoko bandymą atrėmė vartininkas Nemanja Bjelanas. „Stumbras“ triumfavo 4:2 ir pirmą kartą iškopė į finalą.

„Pritrūko sėkmės, lygiaverčių keitimų ir susikaupimo. Tačiau po rungtynių pagyriau vaikinus už kovą, – sakė A. Liubinskas. – Reikia pažymėti ir tai, kad „Stumbro“ komanda treniruojasi profesionaliai, o mes susirenkame tik po darbų. Jie turi visas jėgų susigrąžinimo priemones, o mes – ne. Tai irgi nemaža dalimi lėmė rezultatą, nes rungtynių pabaigoje mums trūko jėgų.“

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:2 (1:0) po pratęsimo. K. Chvedukas (14), A. Jankauskas (120); E. Vaitkūnas (90), L. Antalis (94). 11 m baudiniai – 2:4.

Vilniaus „Vytis“ – Kauno „Stumbras“ 1:1 (0:0). M. Krasnovskis (64); J. Nazare (76). 11 m baudiniai – 2:4.