3 medaliai ir šalies rekordų lavina

2013 12 16 6:05
Reuters/Scanpix nuotraukos

Olimpinė ir pasaulio čempionė bei rekordininkė Rūta Meilutytė trumpame (25 m) baseine iškovojo net tris medalius – du aukso ir vieną sidabro. Su tokiu kraičiu 16-metė mūsų sporto žvaigždė grįžta iš Danijoje pasibaigusio Europos plaukimo čempionato.

Herninge surengtose Senojo žemyno pirmenybėse džiugino visi vienuolika mūsų šalies plaukikų: jie įsiveržė į aštuonis finalus ir daugiau nei dešimt sykių gerino Lietuvos rekordus.

Rūtos staigmena

Sekmadienį finale plaukdama 100 m krūtine Johno Ruddo auklėtinė R.Meilutytė pelnė auksą - 1:02,92. Ji triumfavo prieš rimčiausią savo varžovę Juliją Jefimovą -1:02,96. Taip Rūta revanšavosi už pirmąją čempionato dieną, kai rusė finale plaukdama 50 m krūtine iškovojo auksą, o mūsų plaukimo žvaigždei atiteko sidabras. Trečiąja 100 m plaukimo krūtine finalo prizininke tapo Danijos sportininkė Rikke Moeller Pedersen - 1:04,39.

Tačiau bene labiausiai R.Meilutytė nustebino ir nudžiugino šeštadienį finale plaukdama 100 m kombinuotu būdu. Ji distanciją įveikė per 57,68 sek. ir, pagerinusi Europos čempionatų rekordą, pelnė Senojo žemyno čempionės titulą. Visų nuostabai lietuvė aplenkė šios rungties lydere laikytą Katinką Hosszu (57,96), tituluojamą geriausia Europos plaukike. Vengrei atiteko sidabras, o bronza įteikta britei Siobhan Marie O‘Connor (58,26).

Bene didžiausią staigmeną R.Meilutytė pateikė iškovodama auksą 100 m plaukimo kombinuotu būdu rungtyje (kairėje - vengrė K.Hosszu, dešinėje - britė S.M.O‘Connor).

M.Sadausko finalai

Sekmadienį vyrų 50 m plaukimo peteliške atrankos varžybose kelis kartus gerintas Lietuvos rekordas. Pirmasis tai padarė Tadas Duškinas - 23,43 sek., o netrukus Mindaugas Sadauskas nudžiugino dar geresniu rezultatu – 23,33. Šios rungties Lietuvos rekordas (23,45) nuo 2009 metų priklausė Vytautui Janušaičiui. Galutinėje rikiuotėje Mindaugas užėmė 11 vietą, Tadas – 13-ą. Vakare pusfinalyje M.Sadausko rezultatas buvo 13-as (23,44), T.Duškino - 19-as (23,68), į finalą jie nepateko.

Bet abu atletai drauge su Simonu Biliu ir Giedriumi Titeniu tą patį vakarą plaukė estafetės 4x50 m laisvuoju stiliumi finale (atrankoje užėmė 9 vietą) ir užėmė 6 vietą - 1:27,18. Čempionės titulą pelnė Rusijos komanda - 1:23,36, antri finišavo italai (1:24,37), treti - belgai (1:24,86). Primename, jog šie vyrai ketvirtadienį startavo estafetės 4x50 m kombinuotu būdu finale ir, dar sykį Danijoje pagerinę šios rungties Lietuvos rekordą (1:35,26), užėmė 5 vietą.

Šeštadienį M.Sadauskas turėjo plaukti 100 m laisvuoju stiliumi finale. Pusfinalyje jis distanciją įveikė per 47,57 sek., tad kovoje dėl medalio galėjo pagerinti Raimundui Mažuoliui priklausantį šalies rekordą (iki jo pusfinalyje Mindaugui pritrūko vos 0,03 sekundės). Tačiau finale M.Sadausko neišvydome - plaukikas pavėlavo į varžybas. Kas sutrukdė atvykti laiku, tikėkimės, sužinosime iš jo paties, kai grįš namo iš Danijos. Į M.Sadausko vietą prestižiškiausios rungties finale šeštadienį stojo lenkas Kacperas Majchrzakas, jis liko paskutinis, dešimtas (48,21), o Europos čempiono titulą šioje rungtyje iškovojo rusas Vladimiras Morozovas (45,96).

Ryškus talentas

Patyręs 24 metų olimpietis G.Titenis, Igoris Kozlovskis, sekmadienį plaukdami 200 m krūtine, į finalą nepateko - Giedrius (2:08,07) užėmė 18 vietą, Igoris (2:10,38) - 25-ąją. Šeštadienį G.Titenis 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje distanciją įveikė per 27,36 sek. ir pagerino pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą. Jis pasidalijo 24 poziciją su slovaku Mareku Boptiku. Vėliau vietą pusfinalyje jis užsitikrino papildomame plaukime, dar sykį pagerindamas šalies rekordą - 26,91. Tačiau pusfinalyje liko 13-as (27,03). Aukščiausią, dešimtąją, vietą G.Titenis užėmė penktadienį, plaukdamas 100 m krūtine finale (58,80).

Puikiai šiose pirmenybėse pasirodė labai perspektyvus 18-metis panevėžietis Danas Rapšys. Šiandien 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje iš keturių lietuvių jo laikas buvo geriausias - 1:46,07 (asmeninis rekordas, 18 vieta). Tačiau mėgstamiausias Dano stilius - plaukimas nugara. Šeštadienį jis 100 m plaukimo nugara rungtyje du kartus gerino asmeninį rekordą ir pusfinalyje (51,94) užėmė 11 vietą. O geriausiai Inos Paipelienės auklėtinis D.Rapšys pasirodė ketvirtadienį - plaukdamas 200 m nugara finale jis antrą kartą per dieną pagerino Lietuvos rekordą (1:52,53) ir užėmė 5 vietą.

Kitų Lietuvos plaukikų sekmadienio startai. Vyrų 50 m plaukimas peteliške: Deividas Margevičius – 23,73 sek. (asmeninis rekordas, 27 vieta), Jevgenijus Rogožinas – 25,39 (58 vieta tarp 59 dalyvių). Vyrų 200 m plaukimas laisvuoju stiliumi: Povilas Strazdas – 1:47,12 (asmeninis rekordas, 29 vieta), S.Bilis – 1.47,38 (asmeninis rekordas, 33 vieta), D.Margevičius – 1:47,75 (40 vieta tarp 81 dalyvio). Moterų 200 m plaukimas nugara - Ugnė Mažutaitytė – 2:11,33 (15 vieta tarp 23 dalyvių).

Jau šią savaitę, gruodžio 19-21 dienomis, Anykščiuose vyks atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Ten dalyvaus visi geriausi šalies plaukikai.