4 milijonai - ketvertuke

2014 01 24 6:00
Kroatijos rinktinės senbuvis I.Vori: "Patekome į Europos čempionato pusfinalį šeštą kartą iš eilės." Reuters/Scanpix nuotrauka

Danijoje vykstančiame Europos vyrų rankinio čempionate paaiškėjo abejos pusfinalio poros.

Šį vakarą dėl vietos finale kausis Prancūzija ir Ispanija bei Danija ir Kroatija.

I grupės nugalėtoja Danijos rinktinė pratęsė savo pergalių seriją, paskutinėse antrojo etapo rungtynėse 32:23 įveikdama Islandiją. Antrąjį I grupės kelialapį į pusfinalį iškovojusi Ispanija neleido suabejoti savo pranašumu rungtynėse su Makedonija - 33:22. Austrija rezultatu 25:24 pranoko Vengriją.

Paskutinę II grupės varžybų dieną autsaiderių kovoje Rusija 39:33 nugalėjo Baltarusiją, o pirmąją vietą anksčiau užsitikrinusi Prancūzija ilgai pirmavo dvikovoje su Švedija, bet galiausiai pralaimėjo 28:30.

Paskutinio kelialapio į pusfinalį likimas sprendėsi Lenkijos ir Kroatijos rinktinių rungtynėse. Lenkams buvo būtina pergalė, nes geresnį įvarčių santykį turėjusiems kroatams pakako ir lygiųjų. Specialiai šioms rungtynėms į Orhusą atvyko keli šimtai Lenkijos aistruolių. Jie įkvėpė savo rankininkus, ir šie sėkmingiau pradėjo rungtynes, atitrūkdami 5:2. Tačiau netrukus kroatai atsakė 4 įvarčiais iš eilės. Lenkijos komanda vėliau vėl pirmavo 14:11, bet kėlinį laimėjo minimalia persvara 15:14. Po pertraukos kroatai kelias minutes žaidė idealiai - pelnė 5 įvarčius iš eilės ir nutolo 19:15, o rungtynes jie laimėjo 31:28. Kaip po rungtynių sakė Lenkijos rinktinės vartininkas Slawomiras Szmalas, ši atkarpa rungtynėse tapo lemiama. Kad ir kaip lenkai stengėsi, jie arčiau kaip dviem įvarčiais prie varžovų nebepriartėjo.

"Mes patekome į Europos čempionato pusfinalį šeštą kartą iš eilės. Kroatijai, turinčiai tik 4 mln. gyventojų, tai yra neįtikėtinas iškovojimas", - džiaugėsi nugalėtojų komandos rankininkas Igoris Vori.