A.Duonėla ir E.Balčiūnas iškovojo olimpinį kelialapį

2007 08 14 0:00

Sekmadienį Duisburge (Vokietija) pasibaigusiame XXXVI pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate geriausiai olimpinėje 500 m distancijoje sekėsi dvivietę baidarę irklavusiems Alvydui Duonėlai ir Egidijui Balčiūnui, kurie liko ketvirti, tačiau iškovojo kelialapį į 2008 metų Pekino olimpines žaidynes.

Jie distanciją finale įveikė per 1 min. 29,527 sek. ir nuo bronzą iškovojusio Vengrijos dueto atsiliko vos 0,23 sek.

Pasaulio čempionais tapo Vokietijos irkluotojai (1:27,709), aplenkę antroje vietoje likusius baltarusius (1:27,873).

Trečią vietą B finale ir 12 bendrojoje įskaitoje užėmė kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, o vienvietę baidarę irklavęs Vytautas Vaičikonis bei dviviete kanoja plaukę Tomas Gadeikis bei Raimundas Labuckas B finale liko ketvirti ir galutinėje rikiuotėje buvo trylikti.

Geriausiai lietuviams sekėsi neolimpinėje 200 m distancijoje, kur pavyko iškovoti vieną sidabro ir du bronzos medalius. Sidabrą iškovojo V.Vaičikonis, finale 0,408 sek. nusileidęs Vokietijos baidarininkui Jonui Emsui, o bronzos medaliai teko kanojininkams - J.Šuklinui ir dvivietę irklavusiems T.Gadeikiui bei R.Labuckui.

J.Šuklinas finale vos 0,216 sek. nusileido čempionu tapusiam ukrainiečiui Jurijui Čebanui bei 0,132 sek. antroje vietoje likusiam rusui Maksimui Opalevui, o T.Gadeikį ir R.Labucką beveik puse sekundės aplenkė čempionais tapęs Rusijos duetas bei 0,216 sek. sidabrą iškovoję Vokietijos irkluotojai.

Taip pat pagrindiniame finale dviviete baidare plaukę A.Duonėla ir E.Balčiūnas liko septinti.