A grupė: šeimininkai paskendo aistrų katile

2010 06 18 0:00
Lemtingas epizodas: šeimininkų vartininkas I.Khune (kairėje) netrukus prieš save išvys raudonąją kortelę.

Pasaulio futbolo čempionato rengėjos Pietų Afrikos Respublikos (PAR) rinktinė atsidūrė itin keblioje situacijoje. Šeimininkams iškilo grėsmė likti už atkrintamųjų varžybų borto.

Per pasaulio pirmenybių antrojo turo A grupės rungtynes PAR užvakar vėlai vakare 0:3 pralaimėjo Urugvajaus komandai. Šeimininkai palūžo emocingos dvikovos pabaigoje. To nepakėlę dauguma jų aistruolių paliko stadioną dar nesibaigus rungtynėms.

Lemtingas baudinys.

Per pirmas rungtynes abi komandos pelnė po 1 tašką - PAR 1:1 sužaidė su Meksika, Urugvajus - 0:0 su Prancūzija. Afrikiečiai viltingai laukė rungtynių su Urugvajumi, nes Pretorijos stadione "Loftus Versfeld" dar nė karto nebuvo pralaimėję. Tačiau trečiadienio vakarą jų viltims nebuvo lemta išsipildyti.

Pavojaus varpai šeimininkams suskambo 23 minutę, kai svečių puolėjas Luisas Suarezas iš krašto paleido kamuolį tiesiai į vartininką Itumelengą Khune. Neprabėgus nė minutei, Urugvajus išsiveržė į priekį: Ispanijos klubo Madrido "Atletico" snaiperis Diego Forlanas smūgiavo iš labai toli, kamuolys kliudė varžovo Aarono Mokoenos galvą ir, kiek pakeitęs skriejimo kryptį, įlėkė į vartus.

Įmušę įvartį urugvajiečiai atidavė šeimininkams iniciatyvą, tačiau labai priartėti neleido - jau aikštės viduryje atimdavo iš jų kamuolį.

Antrame kėlinyje Urugvajus vėl ėmė kontroliuoti rungtynių eigą ir privertė varžovus blaškytis po aikštę be kamuolio. PAR rinktinės žaidimui trūko lankstumo, puolimas buvo tiesmukas ir skubotas. Tiesa, vieną progą šeimininkai sukūrė. 66 minutę po Siboniso Gaxos perdavimo Katlego Mphela prie kamuolio suskubo greičiau už vartininką Fernando Muslerą, bet galva smūgiavo pro šalį.

Urugvajus tuo metu dar padidino spaudimą ir ėmė intensyviau atakuoti. Rungtynių lūžis įvyko 76 minutę. Po užsitęsusios atakos vartininkas I.Khune kojomis kliudė L.Suarezą, ir šis krito ant vejos. Teisėjas iš Šveicarijos Massimo Busacca PAR ekipos vartininkui parodė raudonąją kortelę ir skyrė 11 m baudinį. I.Khune vietą vartuose užėmė Moeneebas Josephsas, bet šiam nepavyko atremti labai tikslaus D.Forlano smūgio. Po šio epizodo D.Forlanas tapo pirmuoju žaidėju, kuris šiame čempionate įmušė du įvarčius.

Iki tol įkyriai gaudusios afrikiečių sirgalių dūdos vuvuzelos nurimo, o dauguma žiūrovų, atsukę nugaras savo "šauniesiems berniukams" ("Bafana Bafana"), patraukė stadiono vartų link. Varžovai tuo metu toliau mėgavosi žaidimu, ir paskutinėmis dvikovos sekundėmis Alvaro Pereira įmušė trečią įvartį.

Šeimininkai rizikuos

Įspūdinga pergalė pakylėjo Urugvajaus rinktinės narius.

"Taip žaisdami galime ir pasaulio taurę iškovoti, - tvirtino treneris Oscaras Tabaresas. - Laimėti pasaulio čempionato rungtynes prieš savų sirgalių palaikomą šeimininkų komandą nelengva. Bet mes sugebėjome tai padaryti ir priartėjome prie aštuntfinalio."

"Atrodome vis geriau ir geriau, kaip solidus susižaidęs kolektyvas. Ši pergalė mums dar pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis", - džiaugėsi D.Forlanas.

Kitose A grupės rungtynėse vakar vėlai vakare susitiko Prancūzija ir Meksika. Kad ir kaip jos baigėsi, PAR rinktinė išsaugojo galimybę patekti į aštuntfinalį. Tačiau trečiajame ture šeimininkai privalės nugalėti prancūzus.

"Visi žaidėjai nusiminę. Pasakiau jiems, kad dar nieko nepraradome. Privalome įveikti Prancūziją. Bet žaidimas bus kitoks. Negalėsime žaisti atsargiai ir laukti varžovų klaidos. Privalėsime rizikuoti ir atakuoti", - intrigą žadėjo PAR rinktinės treneris Carlosas Alberto Parreira.

PAR - Urugvajus 0:3 (0:1). Pretorija, 42 658 žiūrovai. Teisėjas - Massimo Busacca (Šveicarija). Įvarčiai - Diego Forlanas (24, 80 iš 11 m), Alvaro Pereira (90).

Raudonoji kortelė - Itumelengas Khune (PAR, 76 min.).

Įspėjimai - Stevenas Pienaaras, Kagisho Dikgacoi (PAR).