LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

A. Juškėnas: „Ši komanda nusipelnė aistruolių palaikymo sekmadienį“

2017 05 05 6:00
Rinktinės treneris Artūras Juškėnas gyrė savo auklėtinius, nes jie nepalūžo po prastai sužaisto pirmo kėlinio, per kurį praleido 18 įvarčių. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė, Europos čempionato atrankos varžybose fantastiškai sužaidusi antrą rungtynių kėlinį, iš Belgijos parsivežė pergalę.

Nors belgai didžiąją dalį mačo pirmavo, lemiamu metu lietuviai pakreipė įvykius sau naudinga linkme ir šventė pergalę 33:29 (15:18).

Rungtynės prasidėjo atkakliai, tačiau kone visą pirmą kėlinį mūsiškiai buvo priversti vytis varžovus. Po 10 minučių lietuviai atsiliko 5:6, o dar sėkmingiau iki pertraukos sužaidę šeimininkai mūsų komandą pasiuntė ilsėtis į drabužinę esant rezultatui 18:15.

Antro kėlinio pradžia taip pat nieko gero nežadėjo: belgai turėjo 5 įvarčių pranašumą. Tačiau tuomet puikiai pasirodė vartininkas Giedrius Morkūnas, o puldami stebuklus ėmė išdarinėti Aidenas Malašinskas ir Jonas Truchanovičius. Lietuviai rezultatą išlygino, o likus žaisti 6 minutes jau pirmavo 26:24. Rungtynių pabaigoje belgų rankininkai atrodė palūžę ir įkąsti mūsiškiams nebesugebėjo.

Lietuvos komandoje labiausiai pasižymėjo A. Malašinskas (13 įvarčių), J. Truchanovičius (8), Mindaugas Dumčius ir Skirmantas Plėta (po 3). Belgijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė 11 įvarčių pelnęs Damianas Kedziora.

Po rungtynių pakalbintas šalies rinktinės treneris Artūras Juškėnas teigė, jog mūsų rankininkų sėkmės raktas buvo vienybė. „Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, pergalę lėmė vienybė. Komanda nepalūžo po prastai sužaisto pirmo kėlinio, per kurį praleidome net 18 įvarčių. Ji liko vieninga. Tai ir buvo pagrindinis raktas į pergalę“, – tvirtino A. Juškėnas.

Kitas rungtynes su Belgijos rankininkais Lietuvos rinktinė žais gegužės 7 dieną 18 val. „Siemens“ arenoje. Paklaustas, ko galima tikėtis sekmadienį Vilniuje per atsakomąją dvikovą, vyriausiasis treneris nedaugžodžiavo: „Visų pirma, noriu pakviesti visus gerbėjus į „Siemens“ areną. Turi susirinkti tie 3–4 tūkstančiai, nes ši komanda tikrai to nusipelnė!“

Pergalingas Lietuvos rinktinės nuotaikas šiek tiek aptemdė nelabai palankus rezultatas, užfiksuotas Norvegijoje: ten šeimininkai netikėtai 35:30 palaužė pasaulio čempionus prancūzus.

2018 metų Europos pirmenybių 7 atrankos grupėje Lietuvos rankininkai po trejų rungtynių turi 4 taškus ir užima trečiąją vietą. Tiek pat taškų yra surinkusios ir aukščiau esančios Prancūzijos bei Norvegijos rinktinės. Lietuviai nugalėjo norvegus 32:29, bet 20:37 neatsilaikė prieš prancūzus. Į Europos čempionatą pateks tik dvi ekipos ir geriausia visų grupių trečioji komanda.