A lygą vainikuos sidabrinės rungtynės

2010 11 08 0:00
Per "Žalgirio" (dryžuota apranga) ir "Sūduvos" dvikovą bus sprendžiama, kam atiteks sidabro medaliai.
Petro Malūko nuotrauka

Ateinantį savaitgalį baigsis Lietuvos futbolo A lygos sezonas, o paskutinio turo rungtynėse dėl sidabro medalių susikaus Vilniaus "Žalgirio" ir Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai.

Kiek anksčiau A lygos nugalėtojo titulą užsitikrino Panevėžio "Ekranas", o dėl antrosios vietos varžosi "Žalgiris" ir "Sūduva". Prieš 32 turo rungtynes vakar žalgiriečiai turėjo trimis taškais daugiau už suvalkiečius. Tačiau šis pranašumas ištirpo, kai "Sūduva" nugalėjo "Ekraną", o "Žalgiris" pralaimėjo Šiauliuose.

Vakar Marijampolės ekipa namie 2:0 įveikė čempionus. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, o antrojo pradžioje šeimininkai įgijo teisę mušti 11 m baudinį - tai taikliai padarė Andrius Urbšys. Rungtynių pabaigoje "Ekranas" pabandė išlyginti rezultatą, bet praleido varžovų kontrataką ir ją tiksliu smūgiu baigė Povilas Lukšys - 2:0. Rezultatyviausias A lygos žaidėjas P.Lukšys šį sezoną pelnė jau 16 įvarčių.

"Žalgiriui" pralaimėjimą išvykoje "Šiaulių" komandai lėmė nesėkminga antro kėlinio pradžioje. 49 minutę baudos smūgiu pasižymėjo Vilius Lapeikis, o po keturių minučių įvartį pelnė Igoris Kozlovas.

Prieš paskutines rungtynes "Žalgiris" ir "Sūduva" turi po 55 taškus. Kadangi abi komandų tarpusavio dvikovos šį sezoną baigėsi lygiosiomis (0:0 ir 1:1), antrojoje vietoje klasifikuojama geresnį įvarčių santykį turinti "Sūduva".

"Žalgirio" ir "Sūduvos" mačas sekmadienį Vilniuje lems, kam atiteks sidabro medaliai. Vilniečius tenkins tik pergalė, marijampoliečiams pakaktų ir lygiųjų.

Tauragės "Tauras" - "Klaipėda" 5:0 (3:0). T.Ražanauskas (9), M.Grigalevičius (39), L.Savastas (45), L.Bielskis (84), N.Mačiulis (90).

Gargždų "Banga" - "Mažeikiai" 6:1 (2:1). A.Staponka (6, 21), V.Mižigurskis (50, 65), G.Gailius (79), G.Kulbis (86); G.Podelis (32). 82 min. P.Vaikasas ("Mažeikiai") pašalintas iš aikštės.

Kauno "Atletas" - Pakruojo "Kruoja" 0:1 (0:0). M.Gardzijauskas (89). 28 min. A.Bražinskas ("Atletas") pašalintas iš aikštės.

Marijampolės "Sūduva" - Panevėžio "Ekranas" 2:0 (1:0). A.Urbšys (53 iš 11 m), P.Lukšys (90).

"Šiauliai" - Vilniaus "Žalgiris" 2:0 (0:0). V.Lapeikis (49), I.Kozlovas (53).