A lygos viršūnėje darosi ankšta

2009 06 23 0:00
"Šiaulių" futbolininkai (dryžuoti marškinėliai) nesulaikė titulą ginančių "Ekrano" vyrų. Jiems tai buvo ketvirta pergalė iš eilės.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Po Lietuvos futbolo A lygos 12-ojo turo rungtynių, žaistų sekmadienį, lyderių trejetas išlaikė solidų pranašumą, neleido persekiotojams priartėti, tačiau kova dėl pirmosios vietos tapo dar aštresnė.

Čempionate pirmaujanti Marijampolės "Sūduvos" komanda savo aikštėje kovojo su Vilniaus "Vėtra". Atkaklus mačas baigėsi lygiosiomis - 1:1.

"Rungtynių pabaiga priklausė "Sūduvos" komandai, todėl iškovotu tašku esame patenkinti", - pažymėjo vilniečių treneris Virginijus Liubšys.

Mačas Suvalkijoje baigėsi skandalu. Marijampoliečių gerbėjų mestas plastikinis butelis pataikė į aikštės teisėjo Audriaus Kanclerio asistentą Jurijų Lukjančiuką. Incidento aplinkybes tirs Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komitetas.

"Vėtros" kluptelėjimu pasinaudojo ir į antrąją vietą pakilo Panevėžio "Ekranas", išvykoje 1:0 palaužęs "Šiaulius". Čempionų titulą ginantys panevėžiečiai sezoną pradėjo vangiai, dažnai barstė taškus, bet pastaruoju metu sustygavo savo žaidimą ir iškovojo jau ketvirtą pergalę iš eilės.

Tuo metu šiauliečių gerbėjams vis dažniau tenka nusivilti. Pirmenybių pradžioje dvi pergales iškovoję "Šiauliai" per 10 pastarųjų rungtynių surinko vos 6 taškus. Iki tol 4 vietoje žengusią Saulės miesto komandą aplenkė Gargždų "Banga". Ji savo stadione 3:0 sutriuškino Pakruojo "Kruoją". Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė legionierius iš Nigerijos Israelis Awenayeri Douglasas.

Nors gargždiškiai iškovojo pergalę, "Bangos" treneris Valdas Ivanauskas negailėjo saviškiams priekaištų: "Po pirmo kėlinio turėjome dviejų įvarčių persvarą, bet antras kėlinys buvo kupinas įtampos. Mūsų komanda dar negali žaisti atsipalaidavusi net ir tokioje situacijoje."

Per kitas turo rungtynes Tauragės "Tauras" 1:0 palaužė Kauno "LKKA ir Teledemą". Pergalę šeimininkams lėmė Artūro Rimkevičiaus įvartis 52 minutę. "Pirmame kėlinyje mūsiškiai aikštėje atrodė leisgyviai. Per pertrauką teko su jais griežtai pasikalbėti. Tada atsirado ir jėgų, ir noro kovoti", - aiškino "Tauro" treneris iš Baltarusijos Aleksandras Brazevičius.

12 turas

"Šiauliai" - Panevėžio "Ekranas" 0:1 (0:0). Dominykas Galkevičius (59).

Marijampolės "Sūduva" - Vilniaus "Vėtra" 1:1 (1:1). Ramūnas Radavičius (32); Mindaugas Grigalevičius (44).

Gargždų "Banga" - Pakruojo "Kruoja" 3:0 (2:0). Israelis Awenayeri Douglasas (30, 43, 82).

Tauragės "Tauras" - Kauno "LKKA ir Teledema" 1:0 (0:0). Artūras Rimkevičius (52).