A.Murray'us nutraukė britų pergalių badą

2012 09 12 8:45
A.Murray'us bučiuoja istorinį trofėjų. /AFP/Scanpix nuotrauka

Didžiosios Britanijos tenisininkas Andy Murray'us pagaliau įstojo į didmeistrių klubą, pirmadienį iškovodamas pirmąjį Didžiojo Kirčio serijos titulą per savo karjerą.

Atvirųjų JAV teniso pirmenybių finale Niujorke 25 metų A.Murray'us (ATP reitingas - 3 vieta) tik po alinančios penkių setų kovos 7:6 (12:10), 7:5, 2:6, 3:6, 6:2 nugalėjo bendraamžį iš Serbijos Novaką Džokovičių, gynusį prieš metus iškovotą titulą.

Mėgavosi triumfu

Didžioji Britanija šios akimirkos laukė labai ilgai. Nuo 1936 metų, kai Vimbldone triumfavo Fredas Perry, joks kitas britų tenisininkas nebuvo nugalėjęs Didžiojo Kirčio serijos varžybose. Praėjo 76 metai ir pergalių badą galų gale nutraukė A.Murray'us.

"Dėl šios akimirkos aukojau dešimt savo karjeros metų. Ši taurė man reiškia viską", - po triumfo kalbėjo škotas.

Iki tol jis tris kartus klupo Didžiojo Kirčio varžybų finale - 2010 ir 2011 metais Melburne bei šiemet Vimbldone.

Finalas Niujorke buvo įspūdingas. A.Murray'us laimėjo pirmuosius du setus, tačiau N.Džokovičius atsitiesė ir išlygino rezultatą. Kai atrodė, kad serbas perima iniciatyvą, škotas sukruto ir lemiamą setą laimėjo įtikinamai - 6:2.

"Atvykti į Didžiojo Kirčio serijos varžybas ir finale ant kietos dangos nugalėti N.Džokovičių, kur jis nepralaimi keletą metų, yra neįtikėtina, - triumfavo čempionas. - Labai džiaugiuosi, kad viskas baigėsi laimingai. Jei būčiau pralaimėjęs finalą, kuriame pirmavau 2:0, nežinau, ar nepalūžčiau."

Už triumfą Niujorke jam atiteko 2 000 ATP reitingo taškų ir 1,9 mln. JAV dolerių premija. Apie gerėjančią A.Murray'aus sportinę formą buvo galima įsitikinti jau Londono olimpiadoje, kur jis iškovojo auksą.

Brito sėkmė siejama su žinomu teniso treneriu čeku Ivanu Lendlu. Abu pradėjo dirbti nuo šių metų pradžios.

"Jau olimpiadoje Andy žaidė galingai. Labai džiaugiuosi dėl to. Manau, šis triumfas nėra atsitiktinis, todėl iš A.Murray'aus skambių pergalių galime tikėtis ir ateityje", - tikino I.Lendlas.

Skirtinga pradžia

Kol planetos elitas Niujorke aiškinosi savo santykius, Liuksemburge prasidėjo žemesnio rango turnyras, ATP "Challenger" serijos varžybos "Roller Open" (prizų fondas 64 tūkst. eurų). Jose kovas pradėjo du Lietuvos tenisininkai, bet jiems sekėsi skirtingai.

Pirmame varžybų rate 22 metų Ričardas Berankis (ATP-85) per 1 val. 18 min. užtikrintai įveikė 203 cm ūgio prancūzą Kenny de Schepperį (ATP-206) - 6:4, 6:2.

8 ATP reitingo taškus uždirbęs R.Berankis Liuksemburgo turnyro aštuntfinalyje susitiks su 33 metų čeku Janu Hernychu (ATP-160). Jis pirmame rate 6:0, 6:0 sutriuškino vardinį kvietimą gavusį ir ATP reitingo neturintį Liuksemburgo atstovą Maciejų Najfeldą.

Kitam lietuviui Laurynui Grigeliui pirmasis barjeras buvo per aukštas. 21 metų lietuvis (ATP-334) 4:6, 4:6 pralaimėjo 25 metų šveicarui Adrienui Bosselui (ATP-335).

R.Berankis poroje su L.Grigeliu Liuksemburge išmėgins jėgas ir dvejetų varžybose.