A. Sereikaitė pasaulio čempionate iškovojo aštuntą vietą

2015 03 14 16:46

Šeštadienį Maskvoje (Rusija) tęsiasi pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionatas, kuriame dalyvauja ir 20-metė lietuvė Agnė Sereikaitė. Antrąją varžybų dieną moterys išsidalino medalius 500 m rungtyje, kurioj lietuvė užėmė aukštą – 8-ą – vietą.

Antrajame 500 m rungties ketvirtfinalio čiuožime A.Sereikaitei teko lenktyniauti prieš labai pajėgias varžoves, tačiau mūsiškė nuo pat starto įsitaisė antroje pozicijoje ir ją išlaikė iki finišo, praneša Sportas.lt.

Lietuvė užfiksavo 43.551 sek. laiką ir pagerino pernai Monrealyje (Kanada) pasiektą asmeninį rekordą (43.560). Čiuožimą laimėjo šešiskart pasaulio čempionė kinė Kexin Fan (43.494), o po dramatiško finišo tik trečia buvo penkis pasaulio čempionato aukso medalius turinti jaunoji Pietų Korėjos žvaigždė Suk Hee Shim (43.586). Paskutinė liko kanadietė Kim Boutin (43.789).

Pirmajame pusfinalio čiuožime lietuvė iš karto išsiveržė į lyderės poziciją, bet jau antrajame rate ją aplenkė garsi britė Elise Christie. A.Sereikaitė kurį laiką čiuožė antra, bet posūkyje kiek prarado pusiausvyrą, „išsimušė“ iš ritmo ir greitai atsidūrė paskutinėje – ketvirtoje – vietoje bei suprato, jog galimybių kautis dėl vietos A finale nebėra. Čiuožimą laimėjo E.Christie (43.892), kuri kartu su itale Arianna Fontana (43.953) pratęsė kovą dėl medalių.

B finale lietuvė dėl prastos startinės pozicijos neturėjo gerų galimybių aplenkti savo varžoves. A.Sereikaitė visą distanciją čiuožė ketvirta ir šioje vietoje pasiekė finišą (45.005). Bendroje įskaitoje lietuvė užėmė 8-ą vietą ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.

Šeštadienį lietuvė dalyvavo ir 1500 m rungties antrajame paguodos čiuožime, kuriame finišavo pirma (2:50.168). Bendroje įskaitoje A.Sereikaitei atiteko 23-ia vieta.

A.Sereikaitė savo pasirodymą čempionate baigs sekmadienį, kai dalyvaus 1000 m rungtyje, kurioje ji jau pateko į ketvirtfinalį.

Šiemet lietuvė pirmą kartą karjeroje iškovojo Europos čempionato ir pasaulio taurės etapo Vokietijoje bronzos medalius bei antrą kartą pasidabino Universiados bronza.