A.Sereikaitė pasaulio čempionate užėmė 12 vietą

2014 03 17 12:58

Pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionate puikiai pasirodė olimpietė Agnė Sereikaitė. Lietuvė 1000 m distancijoje užėmė aukščiausią vietą karjeroje tokio rango varžybose – 12-ą.

Atrankos varžybose A.Sereikaitė startavo su dar keturiomis sportininkėmis, o iš vieno čiuožimo į ketvirtfinalį pateko tik dvi. Iš antros pozicijos startavusi Lietuvos atstovė iškart išsiveržė į priekį ir diktavo tempą varžovėms. Tik pačioje distancijos pabaigoje lietuvė praleido į priekį favorite laikytą korėjietę Suk Hee Shim bei finišavo antra (1 min. 34,554 sek.). Pietų Korėjos sportininkė mūsiškę aplenkė 0,39 sek.

Varžybų ketvirtfinalyje A.Sereikaitės varžovėmis buvo olimpinė greitojo čiuožimo čempionė olandė Jorien Ter Mors bei po du medalius Sočyje iškovojusios S.Hee Shim bei italė Arianna Fontana. Iš ketvirtos pozicijos startavusi lietuvė įvykus kontaktus griuvo, tačiau atsikėlė bei toliau tęsė kovą. Iki finišo likus keliasdešimt metrų griuvo ir J.Ter Mors, A.Sereikaitė ją aplenkė, finišavo trečia (per 1 min. 50,367 sek.) bei į pusfinalį nepateko. Rungtyje jai atiteko 12 vietą.

Nugalėtoja tapo S.Hee Shim, finale aplenkusi tautietę Seung-Hi Park bei kanadietę Valerie Maltais.

Šiose planetos pirmenybėse A.Sereikaitė demonstravo solidžius rezultatus visose rungtyje: 1500 m distancijoje ji čiuožė pusfinalyje bei užėmė 18 vietą, o 500 m nuotolyje pagerino asmeninį rekordą bei tarp 39 dalyvių buvo 16-a. Pagal visų rungčių rezultatus lietuvei atiteko 15 pozicija.

Tai buvo paskutinės A.Sereikaitės šio sezono varžybos.