A. Sereikaitė – septinta

2015 03 15 16:41
Agnė Sereikaitė. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Sekmadienį Maskvoje (Rusija) baigiasi pasaulio greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionatas, kuriame geriausią karjeros sezoną užbaigė 20-metė lietuvė Agnė Sereikaitė. Sportas.lt praneša, kad paskutinę varžybų dieną lietuvė pasižymėjo dar vienu istoriniu pasiekimu ir užėmė 7-ą vietą 1000 m rungtyje.

Trečiajame ketvirtfinalio čiuožime A.Sereikaitė startavo iš pirmos pozicijos ir lyderiavo keturis ratus. Penktajame rate į pirmąją poziciją išsiveržė akivaizdi čiuožimo favoritė kinė Kexin Fan. Lietuvė tris ratus laikėsi už kinės, bet aštuntajame rate lietuvei sutrukė kanadietė Marianne St-Gelais ir mūsiškė nukrito į paskutinę – penktą – vietą. Šioje vietoje lietuvė ir kirto finišo liniją (1:33.493 min.), bet M.St-Gelais netrukus buvo diskvalifikuota ir A.Sereikaitei atiteko vieta pusfinalyje. Iš šio čiuožimo į pusfinalį taip pat pateko K.Fan (1:32.434) bei po kanadietės diskvalifikacijos į antrą vietą pakilusi rusė Jevgenija Zacharova (1:32.605).

Pirmajame pusfinalio čiuožime A.Sereikaitei teko varžytis su labai pajėgiomis čiuožėjomis – brite Elise Christie, itale Arianna Fontana, S.H.Shim ir J.Zacharova. Lietuvės startinė pozicija buvo prasčiausia, todėl ji tris ratus čiuožė penkta. Visgi, ketvirtajame rate A.Sereikaitė aplenkė J.Zacharovą, o aštuntajame rate – S.H.Shim. Deja, lyderių pavyti jai nepavyko ir lietuvė pateko į B finalą. A.Sereikaitė distanciją įveikė per 1 min. 34.629 sek. ir nusileido tik į A finalą patekusioms E.Christie (1:34.319) bei A.Fontanai (1:34.426).

B finale lietuvė startavo iš trečios pozicijos bet greitai tapo lydere ir be ilgesnių pertraukų pirmavo iki pat septintojo rato. Deja, per aštuntąjį ratą A.Sereikaitę aplenkė S.H.Shim ir rusė Sofija Prosvirnova. Prieš finišą lietuvei pavyko atsilaikyti prie K.Fan atakas ir mūsiškė finišavo trečia (1:36.587). Bendroje įskaitoje lietuvė užėmė 7-ą poziciją – aukščiausią per savo karjerą.