A.Skujytė atkakliai artėjo prie medalio

2012 03 10 9:16

Turkijoje surengto pasaulio lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempionato pirmąją dieną Lietuvos sporto gerbėjų dėmesį labiausiai prikaustė Atėnų olimpinė vicečempionė Austra Skujytė - vakar ji atkakliai artėjo prie medalio.

Šiose varžybose mūsų krašto garbę gina penki sportininkai.

Anapus pirmojo aštuntuko

Pirmoji vakar startavusi devyniolikmetė šuolininkė Airinė Palšytė savo pasirodymą baigė jau po kvalifikacijos. Antruoju bandymu įveikusi 192 cm aukštį (asmeninis rekordas manieže) ji liko anapus finalininkių aštuntuko. Airinė po trijų nesėkmingų bandymų įveikti į 195 cm aukštį iškeltą kartelę tarp dvidešimties šuolininkių užėmė devintąją poziciją. Tarp aštuonių finalo dalyvių pateko dvi šuolininkės, įveikusios 192 cm aukštį, tačiau jos tai padarė jau pirmuoju mėginimu.

Gerino asmeninius rekordus

Penktadienį aštuonių penkiakovininkių varžybose dėl medalio kovojo A.Skujytė. Pirmojoje rungtyje - 60 m barjeriniame bėgime - ji   sugaišo 8,57 sek. ir, pagerinusi asmeninį rekordą, užėmė šeštąją vietą. Po pirmosios rungties lydere tapo greičiausiai distanciją įveikusi titulą ginanti britė Jessica Ennis (7,91 sek.).

Antrojoje rungtyje Austra drauge su baltaruse Jana Maksimava buvo nepralenkiamos - abi jau pirmuoju bandymu įveikė 190 cm aukštį ir, pagerinusios asmeninius rekordus, pakoregavo savo pozicijas aštuntuke: lietuvė po dviejų rungčių pakilo į antrąją poziciją, baltarusė iš paskutinės vietos šoktelėjo į penktąją, o trečiąją vietą šuolių į aukštį rungtyje užėmusi J.Ennis (asmeninis rekordas - 187 cm) bendrojoje įskaitoje išliko lyderės pozicijoje.

Po rutulio stūmimo varžybų A.Skujytė išsaugojo antrąją vietą. Metimų sektoriuje lietuvė iki šiol dažniausiai jausdavosi pajėgesnė už varžoves, tačiau vakar ją aplenkė pasaulio vicečempionė ukrainietė Natalija Dobrynska - 16,51 m. Antrąją vietą užėmusi Austra rutulį nustūmė 16,26 m. Po trijų rungčių A.Skujytė surinko 3054 taškus ir tik 10 taškų atsiliko nuo pirmaujančios britės J.Ennis, kuri rutulio stūmimo sektoriuje buvo ketvirta (14,79 m). O prieš šuolių į tolį varžybas Austrai į nugarą kvėpavo trečiojoje pozicijose žengusi N.Dobrynska (3035 taškai).

Priešpaskutinėje rungtyje A.Skujytė į tolį nušoko 6,24 m ir užėmė šeštąją vietą, tačiau bendrojoje įskaitoje išliko antra. Viską lėmė vakare vykusi paskutinė - 800 m bėgimo rungtis. Po keturių etapų penkiakovininkės rikiavosi taip: 1. N.Dobrynska (Ukraina, 4065 tšk.), 2. A.Skujytė (Lietuva, 3978), 3. J.Ennis (Didžioji Britanija, 3972), 4. Tatjana Černova (Rusija, 3807), 5. Hanna Melnyčenko (Ukraina, 3738) ir Jekaterina Bolšova (Rusija, 3738), 7. Karolina Tyminska (Lenkija, 3735), 8. J.Maksimava (Baltarusija, 3698).

Kelialapis į pusfinalį

Sėkmingai vakar pasirodė ir abu Lietuvos sprinteriai Sonata Tamošaitytė bei Rytis Sakalauskas, patekę į pusfinalius.

60 m barjerinio bėgimo kvalifikacijoje 24-erių S.Tamošaitytė sugaišo 8,27 sek. ir, užėmusi trečiąją vietą ketvirtajame atrankos bėgime, tiesiogiai pateko į pusfinalį. Bendroje įskaitoje S.Tamošaitytė buvo 14-a tarp 30 dalyvių.

60 m vyrų sprinte 24-erių R.Sakalauskas šeštoje grupėje distanciją įveikė per 6,87 sek., nusileido tik amerikiečiui Trellui Kimmonsui, savo grupėje užėmė antrą vietą ir taip pat pateko į pusfinalį.

Sprinto pusfinalio ir finalo bėgimai šiandien prasidės 17.10 val.