A.Šociko vardo turnyre džiaugėsi ir lietuviai

2010 05 17 0:00
D.Šemiotas (kairėje), be nugalėtojo titulo, dar pelnė ir techniškiausio boksininko prizą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Tris dienas Kaune vykusio XIV tarptautinio Algirdo Šociko vardo bokso turnyro nugalėtojais tapo ir keturi mūsų šalies atstovai.

Didžiausią staigmeną pateikė Aurimas Naudžius, svorio kategorijos iki 60 kg finale 6:3 įveikęs Europos pirmenybių prizininką Vizgeną Safarjantsą iš Baltarusijos.

Kur kas lengviau savo varžovus įveikė Egidijus Kavaliauskas, svorio kategorijos iki 69 kg finale 5:1 nugalėjęs Baltarusijos čempioną Dmitrijų Artochovą, bei Daugirdas Šemiotas, svorio kategorijos iki 81 kg lemiamoje dvikovoje 4:0 nepalikęs vilčių pajėgiausiam Estijos boksininkui Ainarui Karlsonui.

Atkakliausiai vykusiame svorio kategorijos iki 91 kg finale Vitalijus Subačius 4:2 privertė pasiduoti Egidijų Tutkų.

Tiesa, lietuviai iškovojo ir penktą titulą, nes svorio kategorijos iki 75 kg neoficialų B turnyrą laimėjo Tadas Žiukas, finale tik teisėjų sprendimu 4:1 įveikęs Estijos atletą Artiomą Fiodorovą. Ši kova baigėsi lygiosiomis 1:1, o mažieji taškai taip pat neišaiškino nugalėtojo - lygiosios 2:2.

Dar du lietuviai pralaimėjo finalines kovas: Marius Palionis (64 kg) finale 2:4 nusileido airiui Philipui Sutcliffe'ui, o Mantas Valavičius (virš 91 kg) 0:2 turėjo pripažinti Švedijos boksininko Modo Sallaho pranašumą.

Techniškiausio turnyro boksininko prizas įteiktas D.Šemiotui, o prizu už valią siekiant pergalės apdovanotas E.Tutkus.

Iš viso turnyre dalyvavo 60 atletų iš dešimties valstybių - Airijos, Baltarusijos, Estijos, Latvijos, Norvegijos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.