LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

A. Wengeras po fiasko: „Komanda žaidė kokybiškai“

2017 03 08 16:06
Londono „Arsenal“ žaidėjai savo aikštėje iki šiol niekada nebuvo praleidę penkių įvarčių. Reuters/Scanpix nuotrauka

Per atsakomąsias UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynes nei „Napoli“, nei „Arsenal“ visiškai nepasipriešino turnyro favoritams iš Ispanijos ir Vokietijos.

Čempionų lygos aštuntfinalyje Londono „Arsenal“ krito jau septintą sezoną iš eilės.

Palaužė du įvarčiai

Madrido „Real“ futbolininkai Italijoje 3:1 (0:1) nugalėjo „Napoli“ ekipą. Pirmoji dvikova Madride baigėsi tokiu pačiu rezultatu. „Real“ į ketvirtfinalį pateko jau septintą sezoną iš eilės.

„Napoli“ intrigą išlaikė tik vieną kėlinį. Drieso Mertenso įvartis 24 minutę išvedė šeimininkus į priekį. Tačiau po pertraukos Italijos klubo vartininkui teko tris sykius traukti kamuolį iš vartų tinklo. Du įvarčius per penkias minutes įmušė Sergio Ramosas, o per teisėjo pridėtą laiką pasižymėjo Alvaro Morata.

„S. Ramosas – pasaulinio lygio žaidėjas, jis puikiai išnaudoja tokius momentus, kokie buvo per šias rungtynes, – susitikimą komentavo „Napoli“ treneris Maurizio Sarri. – Tokius įvarčius per sezoną jis įmuša 7–8“.

S. Ramosas abu įvarčius mušė identiškai – kyšteldamas galvą po Toni Krooso kampinių.

Trenerio teigimu, 55 minutes jo komanda žaidė labai gerai.

„Bet norint išlaikyti tokį tempą reikėjo didesnių pastangų, – sakė M. Sarri. – O tie du „Real“ įvarčiai mus palaužė. Juos praleidę praradome viltį patekti į kitą etapą. Mus būtų tenkinęs rezultatas 2:0. Iki jo pritrūko sėkmės“.

Treneriui gaila žiūrovų

Vokietijos klubas Miuncheno „Bayern“ išvykoje taip pat pakartojo tokį patį rezultatą, kaip ir savo aikštėje: namie Miuncheno ekipa prieš „Arsenal“ komandą laimėjo 5:1, antradienį Anglijoje vokiečiai vėl įmušė penkis įvarčius, į savuosius praleisdami tik vieną. Tiesa, vienintelį įvartį Arsene'o Wengero treniruojamas klubas „Arsenal“ pelnė pirmasis (20 minutę pasižymėjo Theo Walcottas), taip suteikdamas savo žiūrovams šiokių tokių vilčių. Bet jos buvo sužlugdytos antrojo kėlinio pradžioje. 55 minutę 11 m baudinį realizavo Robertas Lewandowskis (lenką pargriovusiam Laurentui Koscielny teisėjas parodė raudonąją kortelę). Likę dešimt šeimininkų žaidėjų netrukus visiškai palūžo. Vienas po kito į anglų vartus įvarčius mušė Arjenas Robbenas, Douglas Costa ir Arturo Vidalis.

Įdomu, jog Londono klubas savo aikštėje iki šiol niekada nebuvo praleidęs penkių įvarčių.

„Žaidėme tokį futbolą, kokio ir tikėjomės. Komandos veiksmai buvo greiti, spaudėme Miuncheno ekipą, – po dvikovos kalbėjo 67 metų „Arsenal“ strategas A. Wengeras. – Kai kuriuose momentuose mums nesisekė, kartais ir teisėjas buvo ne mūsų pusėje. Pavyzdžiui, R. Lenvandovskis buvo nuošalėje. Kai matai tokį teisėjavimą, ima siutas. Gaila žiūrovų, kurie brangiai sumokėjo už bilietus, kad pamatytų šias rungtynes. Sunku suvirškinti, kas įvyko. Vaikinai stengėsi ir žaidė kokybiškai. Kai pašalina vieną futbolininką, o dar reikia įmušti bent keturis įvarčius, žaidėjai praranda pasitikėjimą ir pradeda manyti, kad tai neįgyvendinama mintis. Jei būtume įmušę antrą įvartį, dar nežinia, kaip į tai būtų sureagavę „Bayern“ žaidėjai. Mano futbolininkai yra geros sportinės formos ir tai tik laikini sunkumai“.

Beje, Londone rungtynės prasidėjo „Bayern“ fanų pokštu – jie stadioną nuklojo tualetiniu popieriumi, taip įgeldami „Arsenal“ ekipai dėl gėdingo pasirodymo Miunchene.

Pastarąjį kartą „Arsenal“ ketvirtfinalyje žaidė 2010 metais.

„Arsenal“ (Anglija) – „Bayern“ (Vokietija) 1:5 (1:0). Įvarčiai – Th. Walcottas (20); R. Lewandowskis (55 iš 11 m), A. Robbenas (65), D. Costa (78), A. Vidalis (80 ir 85). Pašalinimas: L. Koscielny (53 min. „Arsenal“). I rungtynės – 1:5. Bendras rezultatas – 2:10.

„Napoli“ (Italija) – „Real“ (Ispanija) 1:3 (1:0). Įvarčiai – D. Mertensas (24); S. Ramosas (51 ir 57), A. Morata (90+1). I rungtynės – 1:3. Bendras rezultatas – 2:6.