Afrikiečius įkvėpė malda su prezidentu

2010 06 28 0:00
Amerikiečių trenerio B.Bradley veido išraiška pasakė viską.
AFP/Scanpix nuotraukos

Šeštadienį pasaulio futbolo čempionate PAR pergales iškovojusios Urugvajaus ir Ganos rinktinės tarpusavyje susitiks per ketvirtfinalio varžybas.

Pirmieji aštuntfinalio barjerą įveikė Urugvajaus futbolininkai, 2:1 (1:0) nugalėję Pietų Korėjos komandą. Už pergalę komandos gerbėjai turėtų būti dėkingi Luisui Suarezui, kuris pelnė abu įvarčius (8 ir 80 min.). Tarp aštuonių pajėgiausių pasaulio komandų urugvajiečiai pateko po 40 metų.

Gerokai atkakliau klostėsi šeštadienio vakarą vykusios Ganos ir JAV rungtynės. Į aštuntfinalį prasibrovusi vienintelė Afrikos komanda tik po pratęsimo 2:1 (1:0, 0:1) šventė pergalę prieš amerikiečius.

Aktyviai susitikimą pradėję ganiečiai jau 5 minutę džiūgaudami kėlė rankas į viršų - Kevinas Prince'as Boatengas galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Rezultatą išlyginti amerikiečiams pavyko 61 minutę: Johnatanas Mensah neleistinai sustabdė Clintą Dempsey, o mačo arbitras nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Jį realizavo Landonas Donovanas (1:1). JAV rinktinė stengėsi įmušti ir antrą įvartį, tačiau per 90 minučių to padaryti nepavyko. Pergalę lėmusį įvartį ganietis Asamoah Gyanas įmušė 93 minutę.

Pasirodo, tokiai pergalei afrikiečius įkvėpė Ganos prezidentas Johnas Atta Millsas. Prieš susitikimą jis apsilankė žaidėjų drabužinėje ir drauge pasimeldė. Tai praneša Reuters.

"Mes visada meldžiamės prieš rungtynes - kartais autobuse, viešbutyje ir netgi aikštėje prieš ir po kiekvieno kėlinio, nesvarbu, koks yra rezultatas", - teigė vienas Ganos futbolo federacijos atstovų. - O po prezidento vizito žaidėjai buvo tarsi ant sparnų."

JAV rinktinės gynėjas Jay DeMeritas įsitikinęs, kad varžovai turėjo dvi tik progas įmušti įvartį ir jas abi išnaudojo. "Maniau, mums pavyko gintis taip, kad ganiečiai turėtų mažai progų smūgiuoti į vartus. Tačiau jiems pakako ir dviejų šansų", - sakė gynėjas.

Amerikiečių vartininkas Timas Howardas apgailestavo, jog komanda nesugebėjo toliau demonstruoti stebuklų. Tačiau jis liko patenkintas, nes komanda daug pasiekė patekdama į aštuntfinalį.

"Varžovas, kaip ir mes, buvo vertas pergalės, - po dvikovos kalbėjo Ganos treneris serbas Milovanas Rajevacas. - Amerikiečiai žaidė puikiai ir mus spaudė visas 120 minučių. Mes patekome į ketvirtfinalį, tai geriausias rezultatas per mano karjerą. Po šio susitikimo mūsų komandą palaikys visame pasaulyje."

Aštuntfinalis

Urugvajus - Pietų Korėja 2:1 (1:0), Port Elizabetas, 30 597 žiūrovai. Teisėjas - Wolfgangas Starkas (Vokietija).

Įvarčiai - Luisas Suarezas (8 ir 80 min.); Lee Chung-yongas (68). Įspėjimai - Kim Jung-woo, Cha Du-ri, Cho Yong-hyungas (Pietų Korėja).

JAV - Gana 1:2 (1:1; 0:1). Rustenburgas, 34 976 žiūrovai. Teisėjas - Viktoras Kassai (Vengrija).

Įvarčiai - Landonas Donovanas (62 - 11 m); Kevinas Prince'as Boatengas (5), Asamoah Gyanas (93).

Įspėjimai - Carlosas Bocanegra, Steve'as Cherundolo, Ricardo Clarkas (JAV); Jonatanas Mensah, Andre Ayew (Gana).