Akademija džiaugėsi derlingu sezonu

2009 06 01 0:00
Net tris prizus Š.Marčiulionis įteikė geriausiam mokyklos auklėtiniui A.Jankaičiui.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija (KA) baigė 17-ąjį krepšinio sezoną. Ta proga per mokslo metų pabaigos iškilmes buvo pagerbti čempionatų laimėtojai, prizininkai, geriausi žaidėjai ir treneriai.

Garsiojo krepšininko Vilniuje įkurtos Krepšinio akademijos auklėtiniai šiemet Lietuvos čempionais tapo net keturiose amžiaus grupėse. Beje, šį savaitgalį finišavo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonas - pagal visų amžiaus grupių komandų rezultatus MKL reitingo miestų grupėje Š.Marčiulionio KA užėmė antrąją vietą, nepralenkiama buvo A.Sabonio krepšinio mokykla (Kaunas), o trečiąją vietą užėmė Vilniaus krepšinio mokykla.

Lietuvos berniukų (gim. 1999 m.) B krepšinio čempionato auksą laimėjo Š.Marčiulionio KA I komanda, treniruojama Džiugo Nutauto. Aukso medaliais pasidabino ir Š.Marčiulionio KA I-ČILI berniukų ekipa (gim. 1997 m., treneris Gintaras Pocius), kuri tapo šalies vaikų pirmenybių "Pirmasis iššūkis" čempione.

Įspūdingą žaidimą "marčiulioniukai" demonstravo ir Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) čempionatuose: jaunieji akademikai iškovojo tris čempionų bei vieną vicečempionų titulą. Penkiolikmečių turnyro nugalėtojais tapo Š.Marčiulionio KA komanda I-SCHUCO, šešiolikmečių - Š.Marčiulionio KA ekipa I-ELECTROLUX, o jaunimo čempionato nugalėtoja tapo KA komanda "Akademija", treniruojama Gintaro Pociaus bei Rolando Peniko. Vicečempionų titulą U-14 pirmenybėse laimėjo Tomo Purlio treniruojami Š.Marčiulionio KA krepšininkai - I-MAOAM.

Geriausių sportininkų rinkimuose net tris nominacijas susižėrė Augustinas Jankaitis. Jis pripažintas naudingiausiu, (efektyvumas 30,9), rezultatyviausiu bei daugiausia kamuolių atkovojusiu žaidėju. Š.Marčiulionio krepšinio akademijos metų treneriu išrinktas Gintaras Pocius.