Akrobatinio skraidymo pilotai grįžta su medaliais

2014 12 04 11:50
Žilvinas Lidžius.  LŽ archyvo nuotrauka

Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotai Aurimas Bezaras, Viktoras Kurbedis, Žilvinas Lidžius, Eltonas Meleckis ir Šarūnas Staniulis iš Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) surengto pasaulio čempionato parskrenda ne tuščiomis - ten mūsų šalies komanda iškovojo sidabrą, o Ž. Lidžius asmeninėje įskaitoje pelnė aukso medalį.

Pasaulio pirmenybių dalyviai konkuravo dviejose kategorijose - pagal tą pačią programą atskiroje įskaitoje rungtyniavo lėktuvų "JAK-52" klasės pilotai ir pereinamosios (Intermediate) kategorijos pilotai, kurie skrido įvairių tipų akrobatiniais lėktuvais.

Lėktuvų "JAK-52" kategorijoje daugiausia buvo Rusijos pilotų, jie ir laimėjo komandinį auksą. Netikėtu Lietuvos sportininkų favoritu tapo auksą iškovojęs Ž. Lidžius, kuris šioje kategorjoje "švariai brėžė" danguje antrosios (laisvosios) programos figūras. O bendrojoje įskaitoje Lietuvos komanda užėmė antrąją vietą. Treti buvo šeimininkai Pietų Afrikos Respublikos atstovai.

Pereinamosios kategorijos varžybose tarp 30 dalyvių asmeninėje įskaitoje kovojo vienintelis lietuvis Šarūnas Staniulis (E. Meleckio auklėtinis), skrisdamas lėktuvu "Extra 300 L". Jis surinko 3089,93 tšk. ir užėmė 18 vietą. Pereinamosios kategorijos varžybas laimėjo čempionato šeimininkė šeimininkai PAR komanda, skridusi nuosavais (neišsinuomotais, kaip dauguma svečių) lėktuvais "Zlin 50LS", "Slick 540" ir "XA-42".

Sidabras atiteko Didžiosios Britanijos komandai, skridusiai lėktuvais "XA-42"ir "Slick 360". Skrisdami "Zlin 50LS" Čekijos pilotai iškovojo bronzą.

Absoliučiu pereinamosios kategorijos pasaulio čempionu tapo Pietų Afrikos Respublikos pilotas Michelas Leuschas.