Alinantį maratoną baigė du lietuviai

2009 01 19 0:00
AFP / Scanpix nuotrauka

Dvi savaites Argentinoje ir Čilėje trukusio legendinio Dakaro ralio dykumų maratono dalyviai šeštadienį baigė savo pasirodymą.

Pirmą kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje vykusio ralio metu lenktynininkams teko įveikti maždaug 9500 kilometrų. Trasa dažniausiai driekėsi sunkiai pravažiuojamomis dykumomis, Andų kalnais ir smėlio kopomis.

Šį ralio maratoną baigė du iš penkių startavusių lietuvių ekipažai.

Pirmoji "Volkswagen" pergalė

26-ąją vietą galutinėje įskaitoje automobilių klasėje užėmė Aurelijaus Petraičio ir šturmano Antano Juknevičiaus ekipažas su latvišku "Oscar" bagiu.

Galutinėje įskaitoje lietuviai 34 valandas 44 minutes bei 45 sekundės pralaimėjo ralio nugalėtoju tapusiam Pietų Afrikos Respublikos lenktynininkui Ginieliu De Villiersui, vairavusiam "Volkswagen" visureigį. Tai buvo pirmoji šio vokiečių automobilių gamintojo pergalė Dakaro raliuose ir pirmoji dyzelinu varomo automobilio sėkmė.

Antras liko kitas "Volkswagen" pilotas amerikietis Markas Milleris, trečias - jo tautietis Robby Gordonas su "Hummer".

Dakaro ralio nebaigė Arūnas Lekavičius su šturmanu Ramūnu Kručkausku ("Mithsubishi").

Lenktynių eigoje iš kovos pasitraukė ir pripažinti ralio favoritai - dėl variklio perkaitimo toks likimas ištiko prancūzą Stephaną Petrahnselį ("Mitsubishi") bei avariją patyrusį ispaną Carlosą Sainzą ("Volkswagen").

Ispanas nepervargo

Ralį pradėjo trys Lietuvos motociklininkai, tačiau finišą pasiekė tik vienas. KTM motociklu važiavęs Mindaugas Slapšys galutinėje įskaitoje liko 99-as. Lietuvį nuo nugalėtoju tapusio ispano Marco Comos skyrė 46 valandos 32 minutės bei 9 sekundės.

Pietų Amerikos smėlynai neįveikiami pasirodė "Yamaha" motociklais važiavusiems Baliui Bardauskui ir Šarūnui Paliokui.

M.Comai pasiekti pergalę nebuvo labai sudėtinga. Pagrindinis ispano konkurentas Cyrilas Despres iš Prancūzijos ralio pradžioje dėl techninių gedimų nusirito į trečiąjį lenktynininkų dešimtuką.

Vistik C.Despres parodė valią ir sugebėjo pakilti iki antrosios vietos, tačiau kovoti su M.Coma ir panaikinti pusantros valandos atsilikimą neturėjo jokių šansų.

Sunkvežimių klasėje nugalėtoju tapo rusas Firdousas Kabirovas, vairavęs "Kamaz".

Rezultatai:

Motociklų įskaita

1. Marcas Coma (Ispanija), KTM 52 val. 14 min. 33 sek.

2. Cyrilas Despres (Prancūzija), KTM atsiliko 1 val. 25 min. 38 sek.

...

99.Mindaugas Slapšys (Lietuva), KTM 46:32:09