Amerikiečiai atsipalaidavę ir ramūs

2012 07 30 8:11
Prancūzijos krepšininkai (mėlyna apranga) neprilygo aukščiausius tikslus deklaruojančiai JAV rinktinei./AFP/Scanpix nuotrauka

Praėjusią naktį lietuviai su jauduliu stebėjo transliaciją iš Londono, kur mūsų krepšinio rinktinė žaidė pirmąsias olimpiados rungtynes su Argentinos ekipa.

O prieš tai jėgas išmėgino ir būsimieji mūsiškių varžovai. A grupės turnyras startavo dviejų Afrikos komandų - Nigerijos ir Tuniso dvikova. Visų rungtynių metu pirmavę Nigerijos krepšininkai rungtynių pabaigoje iššvaistė turėtą dviženklę persvarą, tačiau sugebėjo įveikti varžovus 60:56 (18:7, 13:8, 14:16, 15:25).

Per du kėlinius vos 15 taškų pelniusi Tuniso komanda po didžiosios pertraukos pakilo į lemiamą šturmą. Ketvirtame kėlinyje po Amine Rzigo tritaškio skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (49:47), bet Nigerijos rinktinė sugebėjo suvaldyti situaciją.

"Per pertrauką treneris pasakė labai gražią kalbą ir ragino mus neatsipalaiduoti. Bet kai turi 16 taškų persvarą, automatiškai atsipalaiduoji, - prisipažino nugalėtojų gynėjas Ade Dagunduro. - Šios rungtynės parodė, kad aikštelėje mes privalome būti labiau susikaupę."

Nigerijos komandai, kuri kitas rungtynes rytoj žais su Lietuva, 15 taškų pelnė Alade'as Aminu, 13 - Ike Diogu, 10 - Al-Farouqas Aminu. Afrikos čempionės Tuniso rinktinės gretose pasižymėjo A.Rzigas (18 tšk.), Macramas Ben Romdhane'as ir Marouanas Kechridas (po 12).

Ne tik A grupės, bet ir viso turnyro favoritė JAV rinktinė pirmosiose A grupės rungtynėse susitiko su Europos vicečempione Prancūzija. Ir nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo - amerikiečiai pasiekė užtikrintą pergalę 98:71 (22:21, 30:15, 26:15, 20:20). Nugalėtojams 22 taškus pelnė Kevinas Durantas, 14 - Kevinas Love'as, 10 - Kobe Bryantas. Prancūzijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė Ali Traore (12 tšk.), Tony Parkeris (10) ir Borisas Diaw (9).

Prancūzams mesti rimtesnį iššūkį olimpinių čempionų titulą ginantiems varžovams sutrukdė prastas pataikymas iš toli - jie įmetė vos 2 tritaškius iš 22 (9 proc.).

Tuo metu JAV rinktinės žvaigždės nepaliaujamai kartoja, kad į Londoną atvyko vienintelio - iškovoti aukso medalių.

"Mes atvykome aukso. Niekas negalvoja apie pralaimėjimą. Visi mūsų žaidėjai dabar yra geresni, nei 2008 metų Pekino olimpiadoje, - tvirtino Deronas Williamsas. - Prie jų pridėjome keletą puikių jaunų krepšininkų. Dabar mes labiau atletiška ir greitesnė komanda, nei buvome Pekine."

Su prancūzais lietuviai susikaus ketvirtadienį, o su amerikiečiais - šeštadienį.

Pirmosiose B grupės rungtynėse į olimpiadą po 16 metų pertraukos sugrįžę Brazilijos krepšininkai 75:71 (19:20, 17:15, 20:14, 19:22) įveikė Australijos rinktinę.