Amerikiečiai rusų neišgąsdino

2010 09 10 0:00
K.Durantas (dešinėje) vakar draskė Rusijos rinktinės gynybą.

Nors JAV krepšinio rinktinė yra pažeidžiama, pasaulio pirmenybėse Turkijoje ji kol kas žengia be pralaimėjimų ir skinasi kelią link finalo.

Vakar vakare per trečias ketvirtfinalio rungtynes Mike'o Krzyzewskio vedini amerikiečiai 89:79 palaužė tautiečio Davido Blatto treniruojamą Rusijos rinktinę.

Rusai užtikrintai pradėjo susitikimą ir kibo į atlapus čempionato favoritams. Pirmame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi dažnai, o antrame Rusijos ekipa vienu metu atitrūko 5 taškais - 35:30. Bet JAV komanda tuo metu surengė spurtą 12:0 ir prieš didžiąją pertrauką pirmavo 42:35.

Trečiame kėlinyje amerikiečiai palaipsniui didino pranašumą ir prieš lemiamas dešimt minučių susikrovė 14 taškų pranašumą - 70:56. Tokio deficito rusai jau nesugebėjo panaikinti. JAV rinktinė vakar į priekį vedė 21 metų gynėjas Kevinas Durantas, įmetęs net 33 taškus ir pataikęs 8 dvitaškius iš 11.

"Be abejo, mums apmaudu, esame nusivylę. Su amerikiečiais galima kautis. Jie turi keletą superžvaigždžių, tačiau nėra antžmogiai, kaip kai kas mano, - po pralaimėjimo teigė Rusijos komandos puolėjas Andrejus Voroncevičius. - Be to, man nepatiko, kaip dirbo teisėjai. Nenoriu eskaluoti šios temos, tačiau per visas rungtynes man kilo daug klausimų".

Komandos draugui antrino ir Rusijos rinktinės vidurio puolėjas Timofejus Mozgovas: "Amerikiečiai nėra tokie baisūs ir mes išėjome į aikštę pasiryžę kautis. Deja, su tokia komanda reikia žaisti pilnai susikoncentravus visas 40 minučių. Mums to nepavyko, kartais prarasdavome ritmą".

Įdomu, kad rusai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (45 ir 37) prieš atletiškus amerikiečius, tačiau paversti taškais papildomų antrųjų šansų nesugebėjo.

Pasaulio čempionato pusfinalyje rytoj JAV rinktinė kovos prieš Lietuvą arba Argentiną. Šios rinktinės susitiko vakar vėlai vakare. Pastarojoje dvikovoje pralaimėjusi ekipa su rusais tęs kovą dėl 5-8 vietų.

JAV - Rusija 89:79 (25:25, 19:14, 26:17, 19:23). K.Durantas 33, Ch.Billupsas 15, R.Westbrookas 12; J.Bykovas 17, A.Voroncevičius 14, T.Mozgovas 13.