Amerikoje triumfavo serbas ir italė

2015 09 15 6:00
Flavia Pennetta Didžiojo kirčio varžybas laimėjo pirmą kartą, o Novakui Džokovičiui (nuotrauka žemiau) tai buvo jau dešimtas triumfas. AFP/Scanpix nuotrauka

Niujorke baigėsi 135-asis atvirasis JAV teniso čempionatas ("US Open"), kurio prizų fondą sudarė 42,253 mln. dolerių. Tai buvo paskutinis, ketvirtas, šių metų Didžiojo kirčio serijos turnyras.

Po 4 metų pertraukos vyrų turnyre Niujorke triumfavo serbas Novakas Džokovičius, o moterų varžybas pirmą kartą laimėjo italė Flavia Pennetta. Nugalėtojams atiteko po 3,3 mln. dolerių ir po 2 000 reitingo taškų.

Tituluočiausias nesitraukia

28 metų N. Džokovičius (1 reitingas) vyrų turnyro finale per 3 val. 23 min. trukusią keturių setų kovą 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 palaužė ilgametį savo varžovą 34-erių Roger Federerį (2) iš Šveicarijos.

„Šis sezonas man neįtikimai geras. Toks buvo tik 2011-aisiais. Tačiau šiemet jaučiuosi laimingesnis, nes esu sukūręs šeimą ir mėgaujuosi tėvo statusu“, - kalbėjo serbas.

N. Džokovičius "US Open" varžybas laimėjo antrą kartą, o iš viso yra iškovojęs 10 Didžiojo kirčio nugalėtojo titulų.

R. Federeris pastarąjį kartą Didžiojo kirčio turnyre triumfavo 2012 metais Vimbldone. Tačiau šveicaras tebėra tituluočiausias visų laikų tenisininkas. Jis pelnė net 17 Didžiojo kirčio trofėjų. Po 14 laimėjo ispanas Rafaelis Nadalis ir karjerą baigęs amerikietis Pete'as Samprasas.

„Esu vis dar patenkintas savo žaidimu. Pasimatysime kitais metais“, - šie R. Federerio žodžiai pradžiugino jo gerbėjus.

Vyrų finalą Niujorke stebėjo 15 tūkst. žiūrovų. Bet sekmadienį jiems teko apsišarvuoti kantrybe. Dėl smarkaus lietaus lemiamo mačo pradžia vėlavo net 3 valandas.

„US Open“ varžybų pusfinalyje N. Džokovičius be didesnio vargo 6:0, 6:1, 6:2 nugalėjo titulą gynusį kroatą Mariną Čiličių (9), o R. Federeris 6:4, 6:3, 6:1 įveikė tautietį Stanislasą Wawrinką (5).

Novakas Džokovičius /Reuters/Scanpix nuotrauka

Sensacinga amerikietės nesėkmė

Moterų turnyras Niujorke baigėsi netikėtai. Visi laukė dar vieno 33 metų amerikietės Serenos Williams, kuri "US Open" varžybų nugalėtoja buvo tapusi 6 kartus, triumfo, tačiau pusfinalyje ji 6:2, 4:6, 4:6 turėjo pripažinti 32-ejų italės Robertos Vinci pranašumą. Ši moterų WTA reitinge yra tik 43-ia. R. Vinci pergalė buvo pavadinta viena didžiausių sensacijų "US Open" varžybų istorijoje.

Šiemet Australijos, Prancūzijos ir Vimbldono čempionatus laimėjusi S. Williams vylėsi pakartoti Steffi Graf 1988-ųjų sėkmę, kai vokietei pavyko iškovoti visus keturis sezono Didžiojo kirčio nugalėtojos titulus. "Nenoriu pasakoti, kaip man apmaudu", - nusivylusi kalbėjo S. Williams.

Kitame pusfinalyje F. Pennetta (26) 6:1, 6:3 pranoko Simoną Halep (2) iš Rumunijos.

Finale susigrūmė R. Vinci ir F. Pennetta. Tai buvo pirmas itališkas finalas Didžiojo kirčio serijos turnyruose. Per lemiamą kovą geriau pasirodė F. Pennetta - ji nugalėjo tautietę rezultatu 7:6 (7:4), 6:2. Geriausias naujosios "US Open" čempionės rezultatas Didžiojo kirčio serijos varžybose iki šiol buvo aštuntfinalis.

„Tai mano svajonės išsipildymas. Buvo smagu kovoti su R. Vinci. Ji - sena mano draugė. Kartu praleidome tiek laiko, kad būtų galima parašyti knygą apie tai“, - sakė 33-ejų F. Pennetta.

Po didžiausios karjeroje pergalės ji pranešė pasitraukianti iš sporto. "Baigti karjerą nutariau prieš mėnesį. 33 metai sportininkei - nemažai, nors jaučiuosi esanti gana jauna. Manau, geresnės karjeros pabaigos kaip triumfas Niujorke ir nesugalvočiau", - džiaugėsi F. Pennetta.