Anglijos dar kartą nenustebino

2010 09 08 0:00
Lietuviai (žalia apranga) antrą kartą anglams neįkando.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Lietuvos jaunimo iki 21 metų futbolo rinktinė triuškinamu pralaimėjimu baigė atrankos varžybas į 2011 metų Europos čempionatą.

Vakar mūsiškiai paskutinėse 9 atrankos grupės rungtynėse susitiko su Anglijos bendraamžiais. Beveik prieš metus jaunieji Lietuvos futbolininkai pateikė staigmeną ir Vilniuje iš tituluotų varžovų atėmė tašką - 0:0. Pakartoti išvykoje to nepavyko. Kolčesteryje vykusiose rungtynėse anglai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 3:0.

Vitalijaus Stankevičiaus komanda į aikštę vakar žengė gerokai praretėjusiomis gretomis. Dėl traumų rinktinei negalėjo padėti Deivydas Matulevičius, Lukas Kochanauskas, Eivinas Zagurskas, Marius Papšys ir Povilas Krasnovskis, o joje buvo vos keturi 1989 metų gimimo futbolininkai. Kiti - jaunesni.

"Šios rungtynės bus charakterio grūdinimas. Pamatysime, ko verti jaunesni žaidėjai, nes rungtynės su Anglija - geras išbandymas", - prieš susitikimą kalbėjo V.Stankevičius.

Lietuviai drąsiai pradėjo rungtynes ir dažnai grasino šeimininkų vartams. Kartą po Manto Fridriko kamuolys net atsimušė į virpstą. Tačiau laikui bėgant anglai perėmė iniciatyvą. Lietuviai varžovus dažnai stabdė pražangomis. Per šias rungtynes teisėjas iš Slovėnijos Matejas Jugas įspėjo tris mūsiškius - Liną Klimavičių, Tadą Eliošių ir Artūrą Žulpą.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių (0:0), o antrame anglai toliau spaudė svečius. Įvartį šeimininkai pagaliau įmušė 61 minutę, kai po Jacko Wilshere'o perdavimo kamuolį į apatinį Vytauto Černiausko ginamų vartų kampą pasiuntė "Manchester United" klubui priklausantis puolėjas Danny Welbeckas. Netrukus D.Welbeckas puolime sulaukė pastiprinimo - po keitimo aikštėje pasirodžiusio Marco Albrightono iš Birmingemo "Aston Villa" klubo. Būtent M.Albrightonas 79 minutę įmušė įvartį po to paties D.Welbecko perdavimo. Norint patekti į kitą varžybų etapą, anglams reikėjo laimėti kuo didesniu skirtumu ir jie savo tikslą pasiekė - jau per teisėjo pridėtą laiką lietuvius pribaigė dar vienas D.Welbecko įvartis.

Per aštuonerias atrankos rungtynes Lietuvos jaunimas surinko 5 taškus ir grupėje aplenkė Makedoniją. 9 grupėje pirmą vietą anksčiau užsitikrino Graikija, anglai užėmė antrąją vietą. Šios dvi komandos toliau tęs kovą atkrintamosiose varžybose dėl 7 kelialapių į Europos čempionatą, kuris 2011 m. birželio 11-25 dienomis vyks Danijoje. Treti 9 grupėje liko portugalai, nieko nebelėmusiose rungtynėse vakar 2:0 įveikę makedonus.