Antrą kartą šiemet triumfavo F.Alonso

2013 05 12 18:11
Šiemet F.Alonso (kairėje) triumfavo ir Ispanijos, ir Kinijos "Grand Prix" lenktynėse. AFP/Scanpix nuotrauka

"Formulės-1" lenktynių Ispanijos "Grand Prix" etapą įtikinamai laimėjo "Ferrari" lenktynininkas Fernando Alonso.

Iš penktosios pozicijos startavęs dukart pasaulio čempionas sekmadienį Barselonoje nepaliko vilčių savo konkurentams, šį sezoną iškovodamas antrą pergalę. Šiemet ispanas triumfavo ir Kinijos "Grand Prix" lenktynėse, o iš viso laimėjo jau 32 etapus.

Antras finišavo "Lotus" komandai atstovaujantis suomis Kimi Raikkonenas. Su jais ant apdovanojimų pakylos užlipo ir antrasis "Ferrari" pilotas brazilas Felipe Massa.

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis tris kartus pasaulio čempionas Sebastianas Vettelis ("RedBull - Renault") Ispanijoje liko ketvirtas. Penktas buvo kitas "Red Bull" atstovas Markas Webberis.

Lenktynių pradžioje nepasisekė "Lotus" pilotui Romainui Grosjeanui - lūžo bolido pakaba, tad pilotui teko pasitraukti iš kovos.

Bendrojoje įskaitoje S.Vettelis turi 89 taškus ir išlieka šių pirmenybių lyderiu. Jam įkandin žengia K.Raikkonenas (85 tšk.). 72 taškus surinkęs F.Alonso bendrojoje įskaitoje pakilo į trečiąją vietą.

"Formulės 1" konstruktorių rikiuotėje po penktojo etapo "Ferrari" pakilo į antrąją vietą ir lyderei "RedBull-Renault" komandai pralaimi 14 taškų: 1. "RedBull-Renault" - 131 tšk., 2. "Ferrari" - 117, 3. "Lotus-Renault" - 111, 4. "Mercedes" - 72, 5. "Force India-Mercedes" - 32, 6. "McLaren-Mercedes" - 29, 7. "Toro Rosso-"Ferrari" - 8, 8. "Sauber-Ferrari" - 5.

Kitas "Formulės-1" čempionato etapas gegužės 26 dieną vyks Monake.