Antrąkart penkių setų R. Berankis neatlaikė

2015 09 04 6:00
Ričardas Berankis tenkinosi 45 ATP klasifikacijos taškais bei 68,6 tūkst. dolerių. „USA Today Sports“ nuotrauka

Po alinančios penkių setų kovos JAV atviro teniso čempionato antrame rate pajėgiausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pripažino penkioliktos pasaulio raketės belgo Davido Gaffino pranašumą.

Po tris su puse valandos trukusio mačo 25-erių lietuvis pralaimėjo 7:5, 4:6, 6:3, 2:6, 1:6 ir atsisveikino su Niujorke vykstančio Didžiojo kirčio serijos teniso turnyro vyrų vienetų varžybomis. Mūsų tenisininkas per šią akistatą padarė beveik dvigubai daugiau klaidų negu varžovas – 66:38. Tai buvo ketvirta abiejų žaidėjų dvikova karjeroje ir ketvirta D. Goffino pergalė.

R. Berankis tenkinosi 45 ATP klasifikacijos taškais bei 68,6 tūkst. dolerių. Priminsime, kad pirmame rate pajėgiausias šalies tenisininkas po penkių setų kovos 6:2, 6:2, 4:6, 2:6, 7:6 (7:4) nugalėjo 46-ą pasaulio raketę portugalą Joao Sousą.

78 vietą ATP reitinge užimantis lietuvis toliau laimę bandys vyrų dvejetų turnyre. Poroje su Rusijai atstovaujančiu Teimurazu Gabašviliu jis kovos prieš penkioliktą pagal skirstymą porą – Raveną Klaaseną iš Pietų Afrikos Respublikos ir amerikietį Rajeevą Ramą.

Tuo metu 24-erių D. Goffinas užsitikrino 90 ATP klasifikacijos taškų ir 120,2 tūkst. dolerių. Šešioliktfinalyje belgas susitiks su 27 metų ispanu Roberto Bautista Agutu (ATP-23), kuris antrame rate 4:6, 6:4, 6:0, 2:6, 6:4 įveikė 24-erių tėvynainį Pablo Carreno Bustą (ATP-54).

Pergales antrame rate iškovojo ir į vienetų varžybų šešioliktfinalius pateko pajėgiausi planetos tenisininkai – serbas Novakas Džokovičius ir amerikietė Serena Williams. 2011-aisiais šį turnyrą laimėjęs ir dar keturis kartus finale žaidęs N. Džokovičius trečiadienį 6:4, 6:1, 6:2 nugalėjo austrą Andreasą Haiderį-Maurerį.

Šešioliktfinalyje žais ir nugalėtojo titulą ginantis bei devintas pagal skirstymą kroatas Marinas Čiličius, 6:2, 6:3, 7:5 įrodęs pranašumą prieš rusą Jevgenijų Donskojų, bei dukart (2010 ir 2013 m.) Niujorke triumfavęs ispanas Rafaelis Nadalis, antrame rate 7:6 (7:3), 6:3, 7:5 įveikęs argentinietį Diego Schwartzmaną.

Septintojo atvirų JAV pirmenybių nugalėtojos titulo (ir ketvirto iš eilės) siekianti moterų vienetų varžybų favoritė S. Williams antrame rate 7:6 (8:6), 6:3 įveikė olandę Kiki Bertens.

Šešioliktfinalyje žais ir pajėgiausios planetos tenisininkės sesuo Venus Williams. 2000 ir 2001 metais šį turnyrą laimėjusi ir tik 23-ia pagal skirstymą amerikietė trečiadienį 6:3, 6:7 (2:7), 6:2 įveikė kitą JAV atstovę Iriną Falconi.

Antrą pergalę iškovojo ir į šešioliktfinalį pateko estė Anett Kontaveit, kuri 7:5, 6:4 nugalėjo 31-ąją raketę rusę Anastasiją Pavliučenkovą.

JAV teniso čempionato bendrą prizų fondą sudaro 42,253 mln. JAV dolerių.