Antras kelialapis

2012 04 19 7:39

Evaldas Petrauskas iškovojo Lietuvai antrą kelialapį į Londono olimpinių žaidynių bokso turnyrą.

Turkijoje vykstančio Europos zonos olimpinio bokso atrankos turnyro svorio kategorijos iki 60 kg (27 dalyviai - 4 kelialapiai) vakar ketvirtfinalyje dvidešimtmetis E.Petrauskas 19:10 (6:3, 7:3, 6:4) nugalėjo Airijos vicečempioną Davidą Oliverį Joyce'ą ir pateko tarp keturių atletų, kurie jau užsitikrino kelialapius į Londoną. Pernai pirmuoju Lietuvos boksininku olimpiečiu tapo pasaulio čempionate bronzą laimėjęs Egidijus Kavaliauskas (69 kg). Pusfinalyje E.Petrauskas boksuosis su praėjusių metų Europos čempionu turku Fatihu Kelesu, kuris kitoje ketvirtfinalio kovoje 17:8 (6:3, 5:2, 6:3) nugalėjo anglą Samuelį Maxvellą. Trečiadienį vėlai vakare kelialapį į olimpiadą bandė iškovoti Edgaras Skurdelis (iki 56 kg, 22 dalyviai - 4 kelialapiai), kurio varžovu ketvirtfinalyje buvo Danijos atstovas Dennisas Ceylanas. Kovą dėl kelialapio į olimpiadą tęsia ir Vitalijus Subačius (per 91 kg, 20 dalyvių - 2 kelialapiai), kuris trečiadienį ketvirtfinalyje išmėgino jėgas su devyniolikmečiu Turkijos boksininku Erhanu Muhammedu Aci. Pirmąsias kovas atrankos turnyre Turkijoje pralaimėjo ir iš varžybų jau pasitraukė 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Daugirdas Šemiotas ir Vladimiras Milevskis.