Antrasis Dakaro etapas - tarp dulkių

2009 01 06 0:00
Antrasis etapas buvo sudėtingas dėl dulkių ir motociklų.

Tęsiasi pirmąjį kartą ne Afrikoje, o Pietų Amerikoje surengtas tradicinis Dakaro ralis, tarp kurio dalyvių yra du lietuvių automobilių ekipažai bei trys motociklininkai.

Sekmadienį antrajame 837 km ilgio (greičio ruožai - 237 km) etape iš Santa Rosos į Puerto Madriną (Argentina) automobilių klasėje latvišku "Oscar" bagiu važiavę Aurelijus Petraitis su šturmanu Antanu Juknevičiumi finišavo 55-i. Lietuviai greičio ruožus įveikė per 4 val. 35 sekundes ir finiše buvo daugiau nei dviem valandomis atsilikę nuo etapo nugalėtojo buvusio pasaulio autoralio čempiono ispano Carloso Sainzo su "Volkswagen" (1:56:14).

"Šis etapas buvo labai sudėtingas dėl dulkių ir motociklų, - po finišo sakė C.Sainzas. - Kai kuriais momentais mums tekdavo beveik sustoti, o vienoje vietoje netgi kliudžiau motociklininką. Tikiuosi, jam viskas gerai."

"Mitsubishi" džipą vairuojančio Arūno Lekavičiaus (šturmanas Ramūnas Kručkauskas) tarp 146-ių antrąjį etapą baigusių ekipažų nebuvo.

Po dviejų etapų A.Petraitis bendroje Dakaro ralio įskaitoje pakilo į 38-ąją vietą ir lyderiu tapusiam ispanui C.Sainzui pralaimi beveik tris valandas.

Motociklų klasėje antrąjį Dakaro ralio etapą sėkmingai įveikė visi trys Lietuvos sportininkai, tačiau jie tenkinosi pozicijomis antrajame šimtuke: Balys Bardauskas užėmė 100-ąją vietą, Šarūnas Paliokas buvo 114-as, o Mindaugas Slapšys tarp 196 motociklininkų tęsiančių lenktynes liko 154-as. Antrojo etapo nugalėtoju tapo olandas Fransas Verhovenas su KTM.

Lyderiu bendroje motociklininkų klasės įskaitoje liko 17-ąją vietą etape užėmęs ispanas Marcas Coma su KTM'u, o aukščiausiai iš lietuvių pakilęs M.Slapšys smuktelėjo į 124-ąją poziciją ir lyderiui pralaimi daugiau kaip pustrečios valandos. B.Bardauskas yra 128-as, o Šarūnas Paliokas - 169-as.

Trečiojo Dakaro ralio etapą iš Puerto Madrino į Džiakobačį (Argentina) vakar sudarė 694 km. Specialių greičio ruožų ilgis - 551 km. Startavę Argentinos sostinėje per dvi savaites ralio dalyviai pervažiuos žemyną iki Ramiojo vandenyno Čilėje ir grįš atgal į Buenos Aires. Bendras 14 etapų Dakaro ralio, kuriame bus kilometro aukščio smėlio kopų, Andų kalnų perėjos, Atakamos dykuma ir kaktusų giraitės, trasos ilgis - 9500 km.