Antroji brito pergalė

2011 07 25 0:00

"Formulės 1" pasaulio čempionato dešimtąjį etapą - Vokietijos "Grand Prix" lenktynes - sekmadienį laimėjo iš antrosios pozicijos startavęs 26-erių "McLaren" pilotas, 2008 metų pasaulio čempionas britas Lewisas Hamiltonas.

Po metų pertraukos Niurnburgringe vykusiose lenktynėse L.Hamiltonas 60 trasos ratų (308.863 km) įveikė per 1 valandą 37 minutes 30,334 sekundės ir iškovojo antrą pergalę šį sezoną bei 16-ąją karjeroje.

Britas tik 3,98 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį dukart (2005 ir 2006 m.) pasaulio čempioną ispaną Fernando Alonso su "Ferrari" ir 9,788 sekundės - iš pirmosios pozicijos startavusį bei trečiąją vietą užėmusį "Red Bull-Renault" komandos lenktynininką australą Marką Webberį.

Po šios pergalės L.Hamiltonas su 134 taškais pakilo į trečiąją poziciją bendroje įskaitoje ir 4 taškais aplenkė į ketvirtąją vietą smuktelėjusį F.Alonso.

Paskutiniame rate aptarnavimo boksuose brazilą Felipę Massą ("Ferrari") aplenkęs sezono lyderis bei čempiono titulą ginantis vokietis Sebastianas Vettelis ("Red Bull-Renault") šįsyk liko tik ketvirtas. Bendroje įskaitoje jis surinko 216 taškų ir 77 taškais lenkia antroje vietoje esantį komandos draugą M.Webberį.

Kitos "Formulės 1" čempionato lenktynės - jau po savaitės, liepos 31 d., Hungaroringe, Vengrijoje.