Antroji N. Džokovičiaus pergalė Vimbldone

2014 07 06 20:08
Novakas Džokovičius AFP/Scanpix nuotrauka

Londone surengtame trečiajame šių metų Didžiojo kirčio serijos teniso turnyre – Vimbldono čempionate - nugalėtojo titulą iškovojo 27-erių serbas Novakas Džokovičius.

Pirmoji turnyro raketė N. Džokovičius sekmadienį finale 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), 5:7, 6:4 šventė pergalę prieš ketvirtuoju skirstytą tituluotąjį šveicarą 32-ejų Roger Federerį.

Tai – antroji N. Džokovičiaus pergalė ant žolės Vimbldone. Pirmą kartą čia jis triumfavo 2011 metais, o pernai pralaimėjo finalą škotui Andy Murray. Iš viso serbas jau laimėjo septynis Didžiojo kirčio serijos turnyrus. Vieninteliame Prancūzijos čempionate ant grunto dangos jam niekaip nepavyksta iškovoti didžiojo prizo. Šiemet Paryžiuje N. Džokovičius iškopė į finalą, bet ten neatsilaikė prieš grunto karaliumi tituluojamą 28-erių ispaną Rafaelį Nadalį, kuris devintą kartą ir penktą sykį iš eilės tapo Prancūzijos čempionu.

Be įspūdingos taurės, sekmadienį serbui atiteko ir 1,760 mln. svarų čekis, kitam finalininkui – perpus mažesnė suma (Vimbldono turnyro prizų fondas – 25 mln. svarų).

Turnyro nugalėtojas Novakas Džokovičius (kairėje) ir atkaklioje finalo dvikovoje jam nusileidęs Roger Federeris.

Nors sep­ty­nis ­kartus Vimbl­do­ne trium­fa­vęs ti­tu­luo­čiau­sias vi­sų lai­kų te­ni­si­nin­kas R. Federeris sekmadienį nepapildė savo trofėjų kolekcijos dar viena įspūdinga taure, šiemet Niujorke vyksiančiame paskutiniame šios serijos turnyre – JAV čempionate - jo rekordas nebus viršytas. Per karjerą šveicaras laimėjo jau septyniolika prestižiškiausių titulų: keturis iškovojo Australijoje, vieną - Prancūzijoje, septynis – Vimbldone ir penkis - JAV. Pagal šiuos rodiklius labiausiai prie R. Federerio yra priartėjęs R. Nadalis, per karjerą laimėjęs keturiolika šios serijos čempionatų.

Vyrų dvejetų nugalėtojais šiemet Vimbldone pirmą kartą tapo kanadietis Vasekas Pospisilas ir amerikietis Jackas Sockas. Jie finale 7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 6:4, 3:6, 7:5 įveikė titulą gynusius brolius Bobą ir Mike’ą Bryanus iš JAV, kurie Londone jau tris kartus yra tapę čempionais, o iš viso dvyniai amerikiečiai (šiemet balandį broliai šventė 36-ąjį gimtadienį) per karjerą net penkiolika sykių triumfavo šios serijos dvejetų turnyruose. Naujiesiems Vimbldono vyrų dvejetų čempionams, be pagrindinio trofėjaus, atiteko 325 tūkst. svarų čekis.

Vasekas Pospisilas ir Jackas Sockas /Reuters/Scanpix nuotrauka

Tiek pat uždirbo ir moterų dvejetų didįjį prizą Vimbldone pirmą kartą iškovojusi Italijos pora - Sara Errani ir Roberta Vinci. Jos finale 6:1, 6:3 šventė pergalę prieš vengrės Timeos Babos ir Kristinos Mladenovic iš Prancūzijos duetą. Vimbldono čempionės Italijos tenisininkės iš viso jau penktą kartą triumfavo Didžiojo kirčio serijos moterų dvejetų turnyre.