APIE TENISĄ

2007 08 31 0:00

JAV čempionai neklumpa

Niujorke vykstančiame atvirame JAV teniso čempionate (prizų fondas - 18,196 mln. JAV dolerių), vienetų varžybose vyksta antrojo rato kovos. Moterų varžybose į trečiąjį ratą pateko pirmoji turnyro raketė 2003 metų "US Open" nugalėtoja bei praėjusių metų finalininkė belgė Justine Henin, ji 6:4, 6:0 sutriuškino bulgarę Cvetaną Pironkovą. Pergalę šventė 1999 ir 2002 metų JAV atvirų pirmenybių nugalėtoja amerikietė Serena Williams (8), kuri 7:5, 6:2 įveikė italę Marią Eleną Camerin. Vakar laimėjo ir 2000 bei 2001 metų JAV čempionato nugalėtoja Serenos sesuo Venus Williams (12), ji 6:4, 6:2 įveikė rumunę Ioaną Ralucą.

Vyrų vienetų turnyre pirmasis į trečiąjį ratą iškopė ketvirtojo "US Open" titulo iš eilės siekiantis pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Roger Federeris. Jis 6:1, 6:4, 6:4 nugalėjo Paulą Capdeville'į iš Čilės ir trečiajame rate susitiks su amerikiečių Johnu Isneriu, kuris 6:3, 6:3, 7:6 (7:4) įveikė PAR tenisininką Riką De Voestą.

L.Stančiūtė - ketvirtfinalyje

Pergalingai Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančiame ITF serijos moterų teniso turnyre (prizų fondas - 50 tūkst. JAV dolerių) rungtyniauja Lina Stančiūtė - ji aštuntfinalyje 6:3, 6:3 nugalėjo ukrainietę Oksaną Tepliakovą. Ketvirtfinalyje lietuvės varžovė -penktąjį reitingą turinti rusė Anna Lapuščenkova, kuri antrajame rate 6:0, 6:3 sutriuškino Ukrainos tenisininkę Oksaną Liubcovą.

Sunki G.Sabeckio pergalė

Lenkijoje vykstančio ITF serijos "Opole Cup" vyrų teniso turnyro (prizų fondas - 10 tūkst. dolerių) pirmajame vienetų varžybų rate šeštąjį reitingą turintis Gvidas Sabeckis 6:4, 4:6, 7:6 (7:2) įveikė lenką Maciejų Dilajų ir aštuntfinalyje susitiks su kitu Lenkijos tenisininku Andrzejumi Grusieckiu, kuris pirmajame rate 4:6, 6:3, 7:5 nugalėjo tėvynainį Mateuszą Szmigielį. Dvejetų turnyro pirmajame rate G.Sabeckis poroje su broliu Kęstučiu Sabeckiu 6:4, 4:6, 6:7 (4:7) nusileido lenkams Marekui Oratowskiui ir Wojciechui Starakiewiczui.

R.Berankis repetuoja

Atviro JAV teniso čempionato jaunių turnyrui besirengiantis Ričardas Berankis pateko į Kanados jaunių pirmenybių vienetų varžybų ketvirtfinalį. Lietuvis aštuntfinalyje 6:4, 4:6, 6:2 nugalėjo belgą Germainą Gigounoną.