Aplenkė tik keturis

2012 08 03 7:54
V.Janušaitis savo pasirodymu olimpiadoje liko patenkintas./AFP/Scanpix nuotrauka

Lietuvos plaukikas Vytautas Janušaitis ne itin sėkmingu plaukimu baigė pasirodymą Londono olimpinėse varžybose.

Vakar 100 m plaukimo peteliške atrankos varžybose dalyvavęs Vytautas liko toli nuo pusfinalininkų šešioliktuko. Antrajame atrankos plaukime varžęsis 30 metų lietuvis distanciją nuplaukė per 54,17 sek., finišavo septintas, o bendrojoje įskaitoje tarp 43 sportininkų užėmė tik 39 poziciją. Nuo pusfinalio jį atskyrė 1,94 sekundės.

Greičiausiai kvalifikacinėse varžybose 100 m peteliške plaukė Pietų Afrikos Respublikos sportininkas Chadas le Closas (51,54 sek.), amerikietis Michaelas Phelpsas (51,72 sek.) ir rusas Jevgenijus Korotyškinas (51,84 sek.).

Atrankoje V.Janušaičio užfiksuotas laikas yra net 1,41 sek. prastesnis už jam priklausantį šios rungties Lietuvos rekordą (52,76 sek.).

Londone V.Janušaitis varžėsi dviejose rungtyse. 200 m plaukimo kompleksiniu būdu varžybose jis pateko į pusfinalį, kur užėmė 13-ąją vietą - 2 min. 0,13 sek. Iki asmeninio rekordo jam pritrūko 0,70 sek.

"Nors pagerinti rekordo nepavyko, sau keltą tikslą įvykdžiau, o patekti į finalą buvo be proto sunku. Be to, užėmiau aukštesnę vietą nei praėjusioje olimpiadoje", - pasirodymą pusfinalyje komentavo plaukikas.

200 m plaukimas kompleksiniu būdu - stipriausia V.Janušaičio rungtis. 2008 metų Pekino olimpiadoje šiame plaukime jis užėmė 15 vietą, o 2004 metais Atėnų žaidynėse tapo pirmuoju nepriklausomos Lietuvos plaukiku, patekusiu į finalą. Jame buvo septintas.

Pripažinęs, kad planetos plaukikų rezultatai pastaruoju metu stipriai patobulėjo, V.Janušaitis teigė dar neapsisprendęs, ar toliau sportuos: "Kol kas apie kitą sezoną negalvoju. Labiausiai noriu poilsio, nes šis sezonas buvo labai sunkus, reikėjo atsigauti po praėjusį rudenį patirtos kryžminių kelio raiščių traumos. Bet Londoną paliksiu ramia širdimi, nes savo tikslą pasiekiau."