Aplodismentai už ryžtą

2006 09 08 0:00
Rungtynių pabaigoje aikštėje pasirodęs Darius Miceika įmušė efektingą įvartį.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Škotijos rinktinė trečiadienį Kaune laimėjo 2:1 ir iš Lietuvos išvyko turėdama tris taškus.

Po lygiųjų 1:1 Neapolyje su pasaulio čempionais italais, per mačą su škotais iš Lietuvos futbolininkų laukta pergalės. Lūkesčiai neišsipildė, bet žaidimu, juolab kovos dvasia Lietuvos futbolininkai nenuvylė.

Keturi tūkstančiai varžybas stadione stebėjusių škotų triumfavo.

Problemos prieš mačą

Jau anksčiau buvo žinoma, jog dėl traumos negalės žaisti Edinburgo "Hearts" puolėjas Edgaras Jankauskas, o dėl ligos iš komandos iškrito ir šio škotų klubo saugas Deividas Česnauskis, iš Škotijos atvykęs dar ne visai pasveikęs po gripo. Česnauskis puikiai rungtyniavo Neapolyje, bet po šių varžybų futbolininkui pakilo temperatūra.

Česnauskį pakeitė Liepojos "Metalurgs" atstovas Mindaugas Kalonas. Jis užėmė kairiojo saugo poziciją, o į dešinį kraštą, kuriame Italijoje rungtyniavo Česnauskis, buvo pervestas Saulius Mikoliūnas. Antrąjį kėlinį Kalonas žaidė sau labiau įprastoje vidurio saugo pozicijoje ir rungtyniavo sėkmingiau.

Aktyviai rungtynes pradėję mūsų šalies reprezentantai jau 2-ą minutę galėjo išsiveržti į priekį. Po gynėjo Tomo Žvirgždausko smūgio galva

Christianas Dailly atmušė kamuolį nuo vartų linijos. Tuoj pat škotai atsakė grėsmingu išpuoliu - po Nigelo Quashie'o smūgio nuo įvarčio gelbėjo vartininkas Žydrūnas Karčemarskas.

Daugiau atakavo Lietuvos futbolininkai, neblogai kontroliavę kamuolį aikštės viduryje, bet nerasdavę kelių į baudos aikštelę. Kai vartų link kamuolys būdavo siunčiamas oru, daugumą tokių dvikovų laimėdavo škotai. Škotijos futbolininkų atakos įspūdingai atrodydavo tada, kai keičiant atakos kryptį kamuolys tolimu perdavimu būdavo perduodamas į kraštą.

Pristigo laiko

Nesėkmingai lietuviams susiklosčiusi antrojo kėlinio pradžia iš esmės nulėmė tolesnę varžybų eigą. 46-ą minutę po kampinio aukštai iššokęs Dailly galva nukreipė kamuolį į vartus.

Po dešimties minučių puikią progą išlyginti rezultatą turėjo Robertas Poškus, bet iš 10 metrų prašovė virš vartų.

63-ą minutę škotai įmušė antrąjį įvartį. Po tolimo perdavimo atsimušęs į žemę kamuolys praskriejo virš Andriaus Skerlos galvos. Tuo pasinaudojo nedidukas, staigus puolėjas Kenny Milleris.

Nuo 68-os minutės Lietuvos rinktinė rungtyniavo trimis puolėjais, o 81-ą minutę aikštėje pasirodė Liepojos "Metalurgs" saugas Darius Miceika. Po keturių minučių jis įmušė efektingą įvartį, kai krisdamas per save pasiuntė kamuolį į vartus. Mūsų šalies futbolininkai pasiaukojamai šturmavo škotų vartus, bet laiko išlyginti rezultatą nepakako.

Nespėjo atgauti jėgų

"Praleidome sau nebūdingus įvarčius, nulėmusius pralaimėjimą. Jei Fortūna mums būtų buvusi gailestingesnė, galėjome rungtynes baigti lygiosiomis. Po varžybų Italijoje ir sunkios kelionės, kai teko priverstinai leistis Varšuvoje, žaidėjai nespėjo atgauti jėgų. Vis dėlto kovojome iki galo. Keli futbolininkai - Mindaugas Kalonas, Tomas Tamošauskas, Tadas Labukas, Darius Miceika - iš esmės yra rinktinės debiutantai, bet iš žaidimo neiškrito. Galbūt keitimus reikėjo atlikti anksčiau", - svarstė Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas.

2003 metų pavasarį Liubinsko vadovaujama rinktinė per 2004 metų Europos čempionato atrankos mačą Kaune škotus įveikė 1:0. Prisimindamas šį mačą rinktinės strategas sakė: "Manau, kad šios dienos rungtynės buvo kur kas aukštesnio lygio - geriau rungtyniavome ir mes, ir škotai".

Paklaustas, kodėl dažnai škotų gynybą bandyta pralaužti aukštais perdavimais, Liubinskas atsakė: "Bandėme žaisti kombinuotą futbolą, bet sunku buvo tai daryti dėl ne pačios geriausios kokybės aikštės. Apskritai, kai komanda pralaimi, stengiantis kuo greičiau įmušti įvartį, pradedama skubėti".

Mačo išvakarėse per treniruotę škotai turėjo daug pretenzijų dėl aikštės. Tačiau po varžybų svečių treneris Walteris Smithas buvo labai patenkintas komandos žaidimu ir sakė, kad sąlygos žaisti buvo normalios.

Šiemet savo paskutinį "Euro-2008" atrankos mačą lietuviai spalio 7 dieną išvykoje žais su Farerų salų futbolininkais.

B grupė

LIETUVA - ŠKOTIJA 1:2 (0:0)

Įvarčiai: 0:1 Dailly (46), 0:2 Milleris (63), 1:2 Miceika (85).

Lietuva: Karčemarskas, Stankevičius, Žvirgždauskas, Skerla, Džiaukštas, Mikoliūnas (Labukas, 66), Preikšaitis (Miceika, 81), Savėnas (Tamošauskas, 50), Kalonas, Danilevičius, Poškus.

Škotija: Gordonas, Dailly, Naysmithas, Pressley, Weiras, Caldwellas, Fletcheris, Hartley (Severinas, 88), Milleris, Quashie (Boydas, 43), McFaddenas (Alexanderis, 23).

Įspėti: Žvirgždauskas (10), Preikšaitis (14), Milleris (29), Dailly (39), Caldwellas (56), Poškus (62), Kalonas (78).

Teisėjas - Hrinakas (Slovakija).

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas. 8000 žiūrovų.

Prancūzija - Italija 3:1 (2:1). Įvarčiai: 1:0 Govou (2), 2:0 Henry (17), 2:1 Gilardino (19), 3:1 Govou (56).

Ukraina - Gruzija 3:2 (1:1). Įvarčiai: 1:0 Ševčenka (31), 1:1 Š.Arveladzė (37), 1:2 Demetradzė (60), 2:2 Rotanis (61), 3:2 Rusolas (78).

Spalio 7 d. žais Farerų salos - Lietuva, Italija - Ukraina, Škotija - Prancūzija.

A grupė

Lenkija - Serbija 1:1 (1:0), Suomija - Portugalija 1:1 (1:1), Armėnija - Belgija 0:1 (0:1), Azerbaidžanas - Kazachstanas 1:1 (1:1).

C grupė

Bosnija ir Hercegovina - Vengrija 1:3 (0:1), Turkija - Malta 2:0 (0:0), Norvegija - Moldova 2:0 (0:0).

D grupė

San Marinas - Vokietija 0:13 (0:6), Slovakija - Čekija 0:3 (0:2).

E grupė

Makedonija - Anglija 0:1 (0:0), Izraelis - Andora 4:1 (3:0),

Rusija - Kroatija 0:0.

F grupė

Šiaurės Airija - Ispanija 3:2 (1:1), Islandija - Danija 0:2 (0:2), Švedija - Lichtenšteinas 3:1 (1:1).

G grupė

Olandija - Baltarusija 3:0 (1:0), Albanija - Rumunija 0:2 (0:0), Bulgarija - Slovėnija 3:0 (0:0).