Armėnai patiesti ant žemės

2011 08 11 0:00
A.Klimavičius vakar pirmasis "atrakino" armėnų vartus.
Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotrauka

Lietuvos futbolininkai rugsėjį vyksiančias Europos čempionato atrankos rungtynes su Lichtenšteino ir Škotijos rinktinėmis pasitiks geros nuotaikos - vakar Raimondo Žutauto auklėtiniai draugiškose rungtynėse Kaune 3:0 nugalėjo Armėnijos rinktinę.

Birželį po skaudaus pralaimėjimo išvykoje nykštukiniam Lichtenšteinui (0:2) daugelį šalies futbolo gerbėjų apėmė didžiulis nusivylimas. Bet vakar lietuviai parodė, kad gali mušti įvarčius ir laimėti. Tiesa, mūsiškių užduotį palengvino nedrausmingi armėnai - antro kėlinio pradžioje svečių liko mažiau ir šeimininkai kiekybine persvara pasinaudojo.

Blykstelėjo E.Česnauskis

Prieš dvikovą R.Žutautas akcentavo, kad didesnį dėmesį skirs puolimui ir sieks žūt būt pelnyti bent vieną įvartį. Jau dvikovos pradžioje lietuviai nedelsdami užgulė varžovų vartus. Po kelių nesėkmingų bandymų pasižymėti jau 8 minutę krito įvartis. Edgarui Česnauskiui pakėlus kampinį gynėjas Arūnas Klimavičius akimirksniu aplenkė varžovų vartininką Kareną Israelyaną ir galva nukreipė kamuolį į vartus - 1:0.

Anksti pelnę įvartį, šeimininkai nurimo ir atidavė teritorinę persvarą svečiams. Bet šie nieko pavojingo prie Žydrūno Karčemarsko ginamų vartų nesukūrė.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė vėl pastebimai suaktyvino savo veiksmus puolime. O 59 minutę įvykęs epizodas nulėmė susitikimo eigą. Armėnas Varadatas Haroyanas gavo antrą geltonąją kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės. Kiekybinis pranašumas suteikė lietuviams daug erdvės puolime. Tačiau Tadas Labukas nepasinaudojo net keliomis progomis įmušti įvartį.

Vis tik 75 minutę lietuvių pranašumą įtvirtino E.Česnauskis, pelnęs puikų įvartį baudos smūgiu iš 20 metrų. Ko nepavyko padaryti T.Labukui, tai padarė jį pakeitęs Ričardas Beniušis. 78 minutę po efektyvaus E.Česnauskio perdavimo jis iš arti nukreipė kamuolį į tuščius vartus. Paskutinį kartą puolėjas R.Beniušis Lietuvos rinktinėje buvo pasižymėjęs 2008 m. birželį per draugiškas rungtynes su Latvija (1:2).

Lietuvos rinktinė išsaugojo persvarą ir šventė įtikinamą pergalę 3:0.

Repeticija pavyko

Žinomas futbolininkas Tomas Ražanauskas, šalies rinktinėje sužaidęs 41 rungtynes, LŽ komentuodamas Lietuvos ir Armėnijos dvikovą, teigiamai įvertino tautiečių pasirodymą:

"Svarbiausia, kad komanda nugalėjo ir nepraleido įvarčio. Pirmąsias 10 minučių Lietuvos rinktinė atrodė gerai, tačiau po to tarsi sustojo. Panašu, kad tai buvo trenerio sumanymas. Tikriausiai jis liepė atsitraukti ir stebėti, kaip elgsis varžovai, tarsi modeliuotų būsimų rungtynių su Lichtenšteinu planą.

Kalbant apie Armėnijos rinktinę, reikia pasakyti, kad ji šiek tiek pervertinta. Armėnams būdingas pietietiškas mentalitetas, trūksta disciplinuoto žaidimo. Manau, savo aikštėje jie žaistų visiškai kitaip. Šiose rungtynėse daug lėmė anksti lietuvių pelnytas įvartis.

Repeticija pavyko. Svarbiausia, kad vyrai geros nuotaikos lauks dvikovos su Lichtenšteinu. Labai gerai, kad sekėsi išnaudoti standartines situacijas. Neabejoju, jog Lichtenšteino rinktinė Kaune ginsis 8 žaidėjais, tad rasti spragą jų gynyboje bus labai sunku. O išnaudoti baudos smūgiai, kampiniai, perdavimai iš kraštų gali lemti daug."

Lietuva - Armėnija 3:0 (1:0).

Kaunas, S.Dariaus ir S.Girėno stadionas. Įvarčiai - Arūnas Klimavičius (8), Edgaras Česnauskis (75), Ričardas Beniušis (78).

59 min. Varadatas Haroyanas (Armėnija) pašalintas iš aikštės.

Lietuvos rinktinė: Žydrūnas Karčemarskas, Arūnas Klimavičius, Marius Žaliūkas, Andrius Skerla (65' Vytautas Andriuškevičius), Deividas Česnauskis (86' Lukas Baranauskas), Saulius Mikoliūnas (76' Povilas Leimonas), Deividas Šemberas, Kęstutis Ivaškevičius (46' Mindaugas Panka), Edgaras Česnauskis, Arvydas Novikovas (56' Mantas Savėnas), Tadas Labukas (72' Ričardas Beniušis).