Aštuntfinalio reikalus spręs Rygoje

2012 02 28 8:27

Kontinentinės jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) B grupės atkrintamąsias varžybas Vilniaus "Baltica" pradėjo permainingai.

Aštuntfinalio serijos iki trijų pergalių mače tarp "Balticos" ir Rygos "Juniors" komandų po dviejų susitikimų kol kas lygybė, 1:1. Praėjusį savaitgalį komandos sužaidė dvejas visiškai skirtingas rungtynes.

Šeštadienį vilniečiai svečiams iš Latvijos pralaimėjo 2:4 (1:1, 0:3, 1:0). Lemiama atkarpa buvo antro kėlinio pradžioje, kai vilniečiai vos per dvi minutes praleido tris įvarčius ir atsiliko 1:4. Tuomet "Balticos" treneris Dmitrijus Medvedevas vartininką Nikitą Kitajevą pakeitė Vladislavu Kuzminu, o paėmęs minutės pertraukėlę davė komandai pylos, paraginęs vyrus susikaupti. Po to "Balticos" žaidimas pastebimai suaktyvėjo, tačiau pergalės traukinys jau buvo nuvažiavęs - pavyko tik sušvelninti rezultatą, 2:4.

"Vaikinai neįvykdė taktinių užduočių, padaryta daugybė klaidų. Mane nuvylė, kad nesijautė tokio rango varžyboms būtino susikaupimo", - po pralaimėjimo pyko D.Medvedevas.

Sekmadienį Vilniaus ekipa atrodė nepalyginamai geriau - įveikusi "Juniors" 3:1 ji išlygino bendrą serijos rezultatą 1:1. Patikimai žaidęs vartininkas V.Kuzminas atrėmė 24 varžovų smūgius iš 25. Intriga šiame susitikime laikėsi iki paskutinių sekundžių. Atsilikdama 1:2 Latvijos komanda vartininką pakeitė aikštės žaidėju ir surengė šeimininkų vartų šturmą. Bet šie perėmė ritulį ir, iki rungtynių pabaigos likus 2 sekundėms, Leonidas Kozlovas įmušė įvartį į tuščius vartus. Taip buvo padėtas taškas.

"Užtikrintai žaidė mūsų vartininkas. Jausdami tai kiti žaidėjai drąsiai atakavo latvių vartus. Be to, šį kartą pavyko įgyvendinti taktinius sumanymus ir žaisti atsakingiau", - pažymėjo D.Medvedevas.

Dabar aštuntfinalio serija keliasi į Rygą. Ten komandos susitiks trečiadienį ir ketvirtadienį. Prireikus penktųjų rungtynių, jos sekmadienį vėl būtų žaidžiamos Vilniuje.

STATISTIKA

1 rungtynės. "Baltica" - "Juniors" 2:4 (1:1, 0:3, 1:0). D.Popovas (17:24), P.Fančovičius (41:20); R.Zonenbergas (03:02), P.Škuratovas (24:54), R.Prusis (26:07), A.Siksnis (26:36).

2 rungtynės. "Baltica" - "Juniors" 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). V.Chvolesas (19:40), I.Kombačiovas (54:52), L.Kozlovas (59:58); J.Zieminis (35:16).