Atakamos dykumą B.Vanagas įveikė 22-as

2014 01 17 8:33
Gedmanto Kropio nuotrauka

Nors organizatoriai gąsdino, kad 11-as Dakaro ralio etapas bus sunkiausias šiemet, Benediktui Vanagui jis pavyko geriausiai.

„OSCar“ automobiliu kartu su šturmanu Andrejumi Rudnickiu jis 605 km greičio ruožą įveikė per 7 val. 50 min. 14 sek. ir užėmė 22 vietą. Šis rezultatas dar gali pasikeisti, kai finišą pasieks visi ekipažai.

Tai šio sezono B.Vanago rekordas. Pernai, debiutuodamas, jis pirmąjį etapą buvo įveikęs net 17-as.

Vienu metu ketvirtadienį B.Vanagas buvo pakilęs iki 18-os vietos, tačiau iki finišo prarado kelias pozicijas.

11-ąjį etapą laimėjusiam Orlando Terranovai su „Mini“ lietuvis pralaimėjo 1 val. 52 min. 14 sek.

Bendrojoje įskaitoje lyderio poziciją šiek tiek sustiprino Nani Roma („Mini“), kuris dabar 5 min. 32 sek. lenkia čempioną ir komandos draugą Stephane‘ą Peterhanselį („Mini“).

B.Vanagas kol kas bendrojoje įskaitoje užima aukštą 25 vietą, nors vakar dar buvo 37-as. Tiesa, šis rezultatas dar gali suprastėti, kai finišą pasieks visi automobilių ekipažai.

Kitas lietuvis Antanas Juknevičius įstrigo. Startavęs 37-as jis nukrito į 46 vietą, kai ilgam užstrigo tarp dviejų kontrolės punktų. Vidurnaktį (Lietuvos laiku) jis buvo įveikęs tik trečdalį distancijos.

„Toyota“ vairuojantis A.Juknevičius po 10 etapų bendrojoje Dakaro ralio įskaitoje važiavo 49-as.

Motociklų klasėje prie ketvirto čempiono titulo dar labiau priartėjo Marcas Coma su KTM. Nors 11-ame etape jis buvo tik 10-as, bendrojoje įskaitoje Joaną Barredą Bortą su „Honda“ lenkia jau 52 min. 36 sek.

Etapą laimėjo čempionas Cyrilas Despres („Yamaha“), bet bendrojoje įskaitoje jis yra tik šeštas (atsilieka 2 val. 16 min. 18 sek.).